Decoupage na drewnie

Showing all 21 results

Decoupage to rewelacyjnie prosta i efektowna technika zdobienia przedmiotów. Zadziwiająco prosta i polegająca na zdobieniu przedmiotów wykonanych z dowolnego materiału. Poprzez przyklejanie barwnych szablonów wyciętych z papieru zmienić można wygląd każdego sprzętu. Ażurowe motywy roślinne mogą pięknie zdobić wyroby rękodzieła wykonane z drewna.

Decoupage na drewnie – Wszystko można wykonać samodzielnie

Zrób to sam, czyli decoupage – Drewno jest surowcem, który daje bodaj najwymyślniejsze efekty. Decoupage na drewnie można wykonać przy użyciu niewielkiej ilości podstawowych narzędzi. Technika pozwala wykorzystywać gotowe wzory w formie szablonów, dlatego jest tak lubiana przez domowych majsterkowiczów.

Czym zatem nie jest decoupage Kuferki zdobione techniką wycinankową nie służą li tylko do ozdoby. Są w pełni funkcjonalnymi meblami, które można użytkować zgodnie z przeznaczeniem.

Przed przystąpieniem do pracy wybrany mebel trzeba poddać matowaniu. Wykonuję się je przy użyciu drobnego papieru ściernego. Następnie na sucho usunąć nadmiar pyłu i do czysta przy użyciu wilgotnych ściereczek antyelektrostatycznych, jakich używają lakiernicy samochodowi. Na wyschniętą powierzchnie zmatowanego sprzętu należy nałożyć grubą warstwę farby akrylowej. Farba daje możliwości wykonania postarzających przetarć, które wykonujemy po całkowitym związaniu struktury powłoki.

Z przygotowanych wcześniej gotowych wzorów kadrujemy potrzebne elementy. I przyklejamy do przygotowanej powierzchni klejem przeznaczonym do serwetek decoupage Pudełko tak przygotowane smarujemy klejem, a także spodnią stronę szablonu. Teraz można zamontować zaplanowane wcześniej dodatki drewniane. Pora na pokrycie mebla lakierem. Werniks po wyschnięciu imituje pęknięcia na całej powierzchni.

Aplikacja wzorów decoupage na pudełko

Krok po kroku – decoupage – Drewno bardzo dobrze przyjmuje stosowany w technologi zdobniczej klej. Naklejanie serwetek nie sprawi nikomu trudności. Szablony powinny być szczególnie dobrze przygotowane. Po nałożeniu kleju poprawki będą utrudnione, a wręcz niemożliwe. Decoupage na drewnie powinien być dobrze przemyślany, a realizacja wdrażana z umiarkowanym wyczuciem tempa.

Gotowe grafiki składają się z dwóch warstw. Po odklejeniu warstwy chroniącej otrzymujemy sterylną powierzchnię gotową do przyklejenia. Godnym polecenia sposobem na obróbkę papierowych aplikacji jest metoda wydzierania, choć to cały czas przecież decoupage Pudełko z naklejonymi aplikacjami gruntuje się powierzchniowo klejem w miejscach pokrytych papierem.

Idealny materiał decoupage – drewno

Podstawowy mebel i dodatki drewniane mogą być wykonane z różnych gatunków drewna. Dobrze absorbuje też klej drewniany decoupage. Ślubny prezent dla nowożeńców wykonany tą technika znajdzie z pewnością poczesne miejsce wśród sprzętów. Wśród aplikacji-wycinanek znajdzie się również decoupage ślubny, czyli motywy związane z przyszłym życiem rodzinnym.

 

Najbardziej solidnym jest twardy i rodzimy dąb na decoupage Kuferki wykonane z surowego drewna nie wymagają tylu zabiegów przygotowawczych. Jednak pokryte akrylem i postarzone lakierem z odpryskami mogą imitować nawet kilkusetletni mebel.

Odnawianie starych drewnianych przedmiotów i przywracanie ich do życia, nosi nazwę decoupage. Technika ta ma wielu zwolenników na całym świecie i pozwala tworzyć prawdziwe dzieła sztuki, wykorzystując meble, których los był prawie przesądzony i miały trafić na śmietnik. Wspaniałe drewniane krzesła, skrzyneczki, szkatułki, podstawki, tacki i wiele więcej można wykonać dzięki decoupage. Ciekawe projekty uzyskują astronomiczne kwoty w sprzedaży, będąc zachętą do tego, aby samodzielnie spróbować swoich umiejętności w tym zakresie. Jeśli i Państwu podoba się odnawianie takich przedmiotów i chcecie sprawdzić swoje siły, zachęcamy do zakupu dodatków i akcesoriów w naszym sklepie. Posiadamy szeroki asortyment farb, podkładów, narzędzi i ozdób, z pomocą których można uzyskać niesamowite efekty. Stare, drewniane meble, które nie są już przez Państwa używane, w dalszym ciągu mogą się jeszcze komuś przydać. Wystarczy poświęcić im odrobinę czasu i pracy, aby ponownie zachwycały swoim pięknym wyglądem. Zachęcamy do zrobienia tego i być może odkrycia zupełnie nowego zainteresowania.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X