Folia celofanowa do pakowania

Celofan od wielu lat jest materiałem sztucznym wykorzystywanym przede wszystkim do tworzenia dobrych jakościowo opakowań na produkty. Jak produkuje się celofan i do czego konkretnie jest on przeznaczony?

Produkcja folii celofanowej

Folia celofan produkowana jest z regenerowanej wiskozy. Wiskozę otrzymuje się w reakcji dwusiarczku węgla z celulozą. Wiskozę przetłacza się do kąpieli koagulacyjnej przez dyszę szczelinową. Folia celofanowa zawiera też około 12% gliceryny w postaci wypełniacza. Jest tworzywem bardzo specyficznym. Choć przypomina typowy plastik, to jednak plastikiem nie jest, a ponieważ produkowana jest z celulozy, jest w stu procentach biodegradowalna. Obecnie w Europie czynne są zaledwie dwie fabryki, które zajmują się produkcją celofanu. Można zatem powiedzieć, że jest to wyrób bardzo pożądany na rynku. Celofan folia do pakowania jest obecnie stosowany głównie jako tworzywo do pakowania produktów spożywczych, ale i wielu innych wyrobów.

Zastosowanie folii celofanowej

Celofan jest przezroczystą, bardzo szeleszczącą, dość sztywną folią. Cienkie arkusze są bardzo podatne na formowanie, dlatego bardzo wygodnie pakuje się w tę folię różne wyroby, nadając opakowaniu pożądane kształty. Najpopularniejszym zastosowaniem jakie ma folia celofan, jest pakowanie bukietów kwiatów, aby nie zmarzły i nie zniszczyły się podczas ich przenoszenia. Obecnie bardzo często folia celofanowa jest używana do wiązania koszy podarunkowych – bardzo popularnych, uniwersalnych prezentów. Jest to bardzo dobrej jakości, estetyczne tworzywo tworzące specyficzną owijkę dla takich prezentów. Jest idealnie przezroczyste, zatem przewiązane ozdobną wstążką lub sznurkiem daje bardzo ciekawy efekt zapakowania delikatnego prezentu, który nie wymaga matowego opakowania. Najczęściej wykorzystywany jest celofan folia do pakowania ozdobnych ciastek, pierników, cukrowych baranków i innych wyrobów cukierniczych o charakterze bardziej ozdobnym niż konsumpcyjnym. W celofan pakuje się także dekoracyjne świeczki, figurki i inne ozdoby, które chce się zabezpieczyć przed kurzem, jednocześnie nie zasłaniając ich piękna matowym opakowaniem.

Inne zastosowanie celofanu

W branży poligraficznej wykorzystuje się folię celofanową do wykonywania nadruków specjalną metodą flexograficzną oraz metodą rotograwiurową dla uzyskania specjalnych efektów nadruku, a także do laminowania arkuszy papieru.

Obecnie na rynku dostępne są arkusze celofanowe barwione – dla jeszcze lepszego efektu pakowania prezentów! Folie produkuje się w różnych formatach i sprzedaje w arkuszach nawiniętych na rolkę, dla samodzielnego przycinania. Jest to głównie celofan do użytku produkcyjnego, na przykład w halach produkcyjnych do automatycznego pakowania wyrobów. Można również zakupić gotowe, już przycięte torebki celofanowe oraz niewielkie arkusze, które są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla florystów oraz osób tworzących rękodzieło, pakowane ręcznie do specjalnych folii celofanowych.

Celofan jest wciąż bardzo chętnie wykorzystywanym do pakowania tworzywem, które na pewno każdy doskonale zna i kojarzy ten charakterystyczny szelest.

Bezpieczne zapakowanie bukietów i wiązanek jest bardzo ważne, aby zapewnić świeżość i ochronę delikatnym roślinom. Kolorowa folia i przeźroczysty celofan to podstawowe materiały wykorzystywane do pakowania w branży florystycznej. Tanie, łatwe w formowaniu, dostępne w bardzo dużym wyborze rozmiarów i zawsze przydatne. Jeśli i Państwo chcą zakupić folię lub celofan, to oczywiście polecamy swoje usługi. W bardzo dużym wyborze można u nas znaleźć najwyższej jakości materiały. Gwarantują one 100% zadowolenia, a także bardzo dużą trwałość. Folia oraz celofan mogą być również wykorzystywane do pakowania różnego rodzaju prezentów – nawet tych bardzo dużych. Materiały te są chętnie wykorzystywane do pakowania przedmiotów ekologicznych, umożliwiając zaprezentowanie ich wszystkich zalet. Do uzupełnienia całości atrakcyjnego wizerunku, polecamy również dodatki w postaci wstążek, tasiemek i innych materiałów, z pomocą których można folię związać i nadać jej pożądany kształt. Zapraszamy do zakupów osoby prywatne, jak również firmy.

Folia Celofanowa

Showing all 4 results

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X