Gąbka florystyczna – sposób na nietuzinkowe kompozycje kwiatowe

Gąbki florystyczne są bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym przede wszystkim we florystyce. Dzięki nim jest możliwe tworzenie wyjątkowych i niepowtarzalnych kompozycji kwiatowych na przeróżne okoliczności. Pianka florystyczna pozwala efektownie łączyć ze sobą różnorodne kwiaty cięte i sztuczne z rozmaitymi dodatkami, dając wiele możliwości na tworzenie nietuzinkowych bukietów.

Gąbki florystyczne – rożne rodzaje w zależności od zastosowania

Potocznie nazywane piankami florystycznymi są wykonane ze spienionego tworzywa sztucznego o kruchej strukturze. Są dosyć elastyczne, dzięki czemu możliwe jest tworzenie dowolnych kompozycji kwiatowych. W zależności od zastosowania wyróżnia się gąbki florystyczne:

– do żywych roślin (zielone);

– do sztucznych kwiatów (szare lub brązowe);

– do mieszanych kompozycji (rainbow – kolorowa).

Pianki florystyczne do żywych kwiatów przedłużają ich żywotność, co pozwala bardzo długo cieszyć się pięknem i zapachem kwiatów. Przed użyciem gąbkę należy położyć na powierzchni wody i poczekać aż się w niej zanurzy (aż będzie odpowiednio nasączona wodą). Można stosować również różnego typu odżywki do ciętych kwiatów, by na dłużej zachowały swoją trwałość.

Gąbka florystyczna do sztucznych kwiatów umożliwia tworzenie kompozycji suchych- bez wody. Poza tym gąbka florystyczna do sztucznych kwiatów jest nieco twardsza, co pozwala osadzić w niej większe i cięższe elementy.

Z kolei do mieszanych kompozycji jest wykorzystywana pianka kolorowa (tzw. rainbow), pozwala na łączenie  kwiatów ciętych i sztucznych oraz rożnych elementów dekoracyjnych. Można ją stosować zarówno na mokro, jak i na sucho. Ponadto jest doskonałym materiałem dekoracyjnym, nie musi być całkowicie zakrywana jak w przypadku innych gąbek florystycznych.

Różnorodność kształtów i form

Gąbkę florystyczną można dostać w postaci zwykłej kostki lub cylindra określonej wielkości, ale może również przybierać inne rozmaite formy, wśród których należy wymienić:

– mikrofon florystyczny;

– kula, serce, ringi;

– auto corso;

– floret,

– gabbia;

– table i mini deco;

– uchwyty, klipy;

– girlandia.

Różnorodność kształtów i form daje mnóstwo możliwości na tworzenie wyjątkowych kompozycji kwiatowych. Tak na prawdę ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Na przykład mikrofon florystyczny jest wykorzystywany do tworzenia cudownych bukietów ślubnych, choć można go wykorzystywać na inne okazje. Zaś florety są wygodnym sposobem na tworzenie kompozycji, które mają być przenoszone. Do płaskich kompozycji będą niezbędne różnej wielkości tak zwane table deco.

Gąbka florystyczna do sztucznych kwiatów – gdzie kupić?

Gąbka florystyczna gdzie kupić – jest pytaniem często zadawanym przez osoby zainteresowane florystyką. Największy wybór pianek florystycznych jest w sklepach internetowych lub stacjonarnych, gdzie można przy okazji zakupić wiele innych materiałów niezbędnych we florystyce. Poza tym są to zwykle hurtownie, które mają atrakcyjne ceny. Gąbki florystyczne można dostać również w kwiaciarniach czy serwisach aukcyjnych.

Stworzenie pięknej kompozycji florystycznej wymaga nie lada wysiłku, umiejętności, pomysłu i zaangażowania. Jednak nawet z tym wszystkim, nie obejdzie się bez specjalistycznych dodatków. Jeśli takie właśnie Państwo poszukują, to można je zakupić w naszym sklepie. Oferujemy bowiem Państwu w bardzo dużym wyborze różnego typu gąbki, florety, a także mikrofony. Wykorzystywane przy produkcji bukietów i innych dekoracji, dostępne są w niskich cenach i bardzo dużym wyborze. Osobom, nie zagłębiającym się w techniki florystyczne, nazwy te być może nie mówią za wiele. Jeśli jednak ktokolwiek posiada chociaż niewielkie doświadczenie, ten zdaje sobie sprawę że wyżej wymienione materiały to podstawa udanej pracy i wyczekiwanego efektu. Zachęcamy wszystkich Państwa do kupowania w naszym sklepie. Daje to gwarancję pełnego zadowolenia z zakupów, jak również pewność że uzyskali Państwo najkorzystniejsze ceny na rynku. Nasza oferta nieustannie jest aktualizowana i pojawiają się w niej następne nowości. Zapraszamy tym samym do regularnych odwiedzin i poznawania naszych nowych propozycji.

Gąbka florystyczna, mikrofon

Showing all 3 results

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X