Kamienie do whisky – Grawer

Whisky powstaje z zacieru zbożowego, dojrzewa w drewnianych beczkach, a gości… na polskich stołach! Whisky, jako napój alkoholowy, podbija polskie imprezy rodzinny oraz większe wydarzenia kulturalno-społeczne. Od lat walczy z tradycyjną, polską wódką o miano najczęściej proponowanego gościom mocnego alkoholu. Warto podkreślić, iż coraz częściej serwowana jest dosłownie w wersji on the rocks („czysta z lodem”), gdzie zamiast lodu podaje się specjalne kamienie do whisky.

Whisky, Whiskey, Bourbon

Popularność tego napoju alkoholowego ma przełożenie na miejsca jego produkcji. Na globusie widoczne jest bowiem, iż whisky produkowane jest w wielu zakątkach świata (choć przy odmiennych metodach i składzie). Ze względów na szczególne standardy jakości wyróżniamy, ze względu na pochodzenie, whisky:

-szkockie tzw. „scotch whisky”, np. Glenfiddich, Grant’s, Johnnie Walker;

-irlandzkie, tzw. „whiskey” reprezentowane przez m.in. Jameson, Tullamore Dew, Bushmills;

-amerykańskie, czyli bourbony (z hrabstwa Bourbon, Kentucky, np. Jim Beam) oraz Tennessee Whiskey (stan Tennessee, m.in. Jack Daniel’s).

Warto podkreślić, iż wszystkie typy whisky należy podawać schłodzone. Warto zastosować specjalne kamienie do schładzania whisky, gdyż te – w przeciwieństwie do lodu – nie rozcieńczają napoju. Co ciekawe, kamienie do whisky opinie zbierają jednoznacznie pozytywne. I to we wszystkich zakątkach świata (zabawny fakt, wszystkie regiony wyszukują również informacji kamienie do whisky gdzie kupić)!

Kamienie do schładzania whisky

Od lat trwa debata czy whisky należy podawać samo czy w formie drinka np. z napojem gazowanym. Zwolenników obu form nie przekonują argumenty strony przeciwnej. Z jednej strony musimy przyznać rację o docenianiu bukietów smakowych poszczególnych butelek przy spożywaniu czystej whisky, a z drugiej – nie możemy nie zgodzić się z opinią o doskonałym smaku mieszanki „Jack Daniel’s z colą”. Na szczęście, proponując whisky gościom nie musimy obawiać się o popełnienie faux pas, gdyż oba sposoby podania uchodzą za akceptowane. Trzeba jednak podkreślić, iż whisky (czyste lub zmieszane) powinno zostać podane w odpowiedniej temperaturze. Pamiętajmy, że decydując się na podanie czystego alkoholu, kostkami lodu niepotrzebnie go rozcieńczymy i zmienimy jego smak. Od jakiegoś czasu można w naszym kraju dostać specjalne kamienie do whisky.

Jak wykorzystać kamienie do whisky?

W dosłownym tłumaczeniu – whisky na kamieniach – oznacza czystą whisky z lodem. Dzięki magicznemu produktowi, jakim są kamienie do schładzania whisky, fraza ta nabrała nowego znaczenia. Specjalne kamienie do whisky z grawerem są personalizowaną alternatywą dla wszelkich kostek lodu. Jeśli chodzi o serwowanie alkoholu, kamienie do whisky z różnego rodzaju skał (steatyt, granit, czarny granit) są bezzapachowym i bezsmakowym substytutem lodu. Kamienie do whisky opinie mają nieposzlakowaną – lodowe kamyki robią furorę, gdyż szybko zamarzają, a długo oddają chłód, czyli chłodzą napój.

Kamienie do whisky na prezent

Mając na uwadze różnorodność whisky, łatwo nie trafić w gust konesera konkretną butelką. Zważywszy również na mnogość wyboru zestawów do serwowania whisky, coraz częściej gospodarzowi, jubilatowi, solenizantowi wręczamy kamienie do whisky z grawerem. Kamienie do schładzania whisky z pewnością wywołają uśmiech u obdarowanego jako dopełnienie szklaneczki trunku. Pamiętajmy, że kamienie do whisky z grawerem są prezentem personalizowanym, co pozwoli doskonale uzupełnić prezent.

Kamienie do whisky z grawerem na pudełku

Poza pytaniem kamienie do whisky gdzie kupić (jedno z częstych zapytań internautów), wątpliwości budzi możliwość grawerowania. Kamienie do whisky opinie mają świetne. Wielu koneserów wybiera właśnie ten sposób chłodzenia swoich napojów alkoholowych. Podsumowując, skoro butelka whisky może nie trafić w gust obdarowywanego, a kamienie do whisky trafią z pewnością – warto połączyć prezenty w jeden i liczyć gościnność gospodarza!

Kamienie do whisky

Showing all 2 results

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X