Ślub w październiku i listopadzie – czy warto wybrać te daty?

Ślub w październiku i listopadzie – czy warto wybrać te daty?

Niewątpliwie podczas przygotowań do ślubu i wesela przyszli małżonkowie muszą podjąć niezliczenie wiele decyzji, które determinują późniejszy charakter całego wydarzenia. Bardzo duże znacznie ma data, ale nie chodzi tutaj o dokładny dzień, ale o część roku. Wiele par zastanawia się, jaki miesiąc będzie odpowiedni na wesele. Jesień to bardzo urokliwa część roku, jednak wciąż powtarza się popularny dylemat: Ślub w październiku i listopadzie – czy warto wybrać te daty? Sprawdziliśmy, czy warto i dlaczego.

Paleta ciepłych barw i ostatnie promienie letniego słońca

Dawniej dobierano datę ślubu przez wzgląd na rozliczne zabobony, tudzież przez intensywny czas pracy w polach – żniwa. Jednak obecnie tendencje są nieco inne, a kształtuje je piękna aura za oknem, a także przystępniejsze ceny. Październik i listopad to idealna pora na organizację ślubu i przyjęcia weselnego. Co jest zaletą tych miesięcy?

  1. Przy pięknej pogodzie można doświadczyć wciąż przyjemnego ciepła, które jednocześnie nie sprawi, że temperatura będzie zbyt wysoka i nieprzyjemna. Pomoże to nieco ostudzić emocje doświadczane w dniu ślubu przez małżonków i zaproszonych gości.
  2. Złota polska jesień to idealne tło do romantycznych zdjęć, szczególnie gdy w pobliżu sali weselnej znajduje się ogród.
  3. W październiku i listopadzie często jest większa dostępność wolnych terminów u usługodawców. Sala weselna, kamerzysta, fotograf, orkiestra lub DJ – często mają terminarze zapełnione na kilka lat do przodu. Październik nie jest tak popularnym miesiącem na ślub, jak sierpień, maj czy czerwiec, zatem możliwe, że uda się znaleźć dogodny termin wcześniej niż dwa lata w przód. W celu lepszego i bardziej efektywnego planowania warto zaopatrzyć się w Terminarz ślubny, który ułatwi nadzorowanie ważnych terminów oraz przechowywanie umów w jednym miejscu.

Ślub w listopadzie – czy warto?

Listopad jest specyficznym miesiącem, w którym w Polsce w widoczny sposób świętuje się jego pierwsze dni, które bezsprzecznie wprawiają w zadumę i pamięć o bliskich, których już nie ma obok. Listopad kojarzy się też z szaro-burą aurą za oknem, która nie nastraja do radości i zabawy. Warto jednak przełamać ten schemat i zorganizować ślub w listopadzie. Właśnie wtedy można zastosować nieszablonowe dodatki dekoracyjne, które nie sprawdzą się w innych miesiącach. Mowa tu o dyniach, które można wykorzystać w różnoraki sposób, pozostawić naturalne, lub pomalować na metaliczne kolory w zależności od wybranego motywu przewodniego wesela. Elementami, które szczególnie sprawdzą się podczas wesela w listopadzie, są lampiony, świece i światełka. Jesienią szybciej zapada mrok, a to sprawia, że od pierwszych chwil przyjęcia weselnego możliwe będzie uzyskanie magicznej, tajemniczej atmosfery.

Lampki LED RETRO kule

Miesiące wypadające jesienią, a zatem wrzesień, październik i listopad to atrakcyjne miesiące na organizację przyjęcia weselnego. To właśnie w tych miesiącach możliwe jest zastosowanie oryginalnych dodatków i dekoracji, które kompletnie nie sprawdziłyby się w przypadku innych pór roku.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X