Kreatywne pomysły: Jak poprosić o świadkowanie

Świadkowie to nieocenione osoby, zarówno podczas przygotowań do ślubu, jak i w jego trakcie. Jednak pełnienie tej funkcji to nie tylko przywilej, ale również ważne zadanie do wykonania. Osoby wybrane na świadków będą nie tylko wsparciem, ale też mogą mieć realny wpływ na przebieg i organizację wieczoru kawalerskiego/panieńskiego oraz przyjęcia weselnego. Zanim to jednak nastąpi, konieczne jest wystosowanie prośby do osób wybranych na świadka i świadkową. Jak to zrobić?

Czytaj więcej
Personalizowane albumy na zdjęcia ślubne dla pary młodej

Zdjęcia i film to najlepsza pamiątka, jaką można mieć ze ślubu i wesela. Oczywiście wszelkie pozostałości jak welon, podwiązka, zasuszony bukiet kwiatów, muszka czy kartki z życzeniami od gości mogą przywołać w myślach piękne wspomnienia. Jednak to, co zostało utrwalone w formie cyfrowej lub na papierze, za parę lat sprawi, że emocje i zdarzenia odżyją na nowo. Piękną tradycją jest tworzenie albumów ze zdjęciami. Warto postawić na personalizowany album na zdjęcia ślubne.

Czytaj więcej
Jak wybrać księgę gości weselnych – rodzaje i polecane wzory

Zawarcie związku małżeńskiego to wydarzenie, które niewątpliwie zapada pamięć, jednak aby ją pielęgnować, istotne są takie detale jak zdjęcia, film czy… księga gości. Ostatni element jest stosunkowo młodą praktyką, jednak bardzo często spotykaną na organizowanych obecnie weselach. Księga gości może przybierać różną formę – być książką w grubej oprawie, ale może też być ramą, do której wrzuca się drewniane serduszka, listki lub inne elementy wraz z podpisami gości. Bez względu, na który rodzaj się zdecydujesz,

Czytaj więcej
Checklista panny młodej – o czym musi pamiętać?

Coś pożyczonego, coś niebieskiego, coś nowego i coś starego – tak w bardzo dużym skrócie wygląda lista koniecznych na ślubie elementów stroju panny młodej. Jednak czy bazując na tej liście, panna młoda będzie gotowa na swój wielki dzień? Zwyczaje ślubne, podobnie jak ten wyszczególniony, są bardzo ważnym elementem wieloletniej tradycji. Jednak lista rzeczy koniecznych do załatwienia, przygotowania czy kupienia by wszystko poszło zgodnie z założeniami i planem, jest znacznie dłuższa. O czym powinna pamiętać panna młoda i co warto uwzględnić na checkliście przygotowań przedślubnych?

Czytaj więcej
Pudełka na koperty ślubne – inspiracje

Kiedy podczas ślubu narzeczeni wypowiedzą słowa przysięgi i podpiszą stosowne dokumenty, czas wyruszyć w drogę na salę weselną i rozpocząć świętowanie. Ale zanim to nastąpi, goście weselni ustawiają się w kolejce, by złożyć Parze Młodej gratulacje i przekazać prezenty. Jakie? To zależy, jednak najczęściej mają one postać koperty z kartką z życzeniami i… pieniędzmi. Taka praktyka sprawia, że prezenty rzeczowe nie powielą się, a Para Młoda może sama zadecydować, na co przeznaczy otrzymaną w ramach prezentu gotówkę.

Czytaj więcej
Podziękowania dla świadkowej – kobiece podarunki

Wiele kobiet na myśl o najważniejszym dniu w swoim życiu – dniu własnego ślubu, ma już w głowie poukładany cały plan działania, łącznie z tym, kto zostanie świadkową. Rola świadkowej to ważne zadanie i nie ogranicza się zwykle tylko do obecności na ceremonii zaślubin i podpisu na akcie zawarcia małżeństwa. To również pomoc przy organizacji wesela, usadzaniu gości, dopinaniu szczegółów z usługodawcami czy pomoc w doborze sukni ślubnej i dodatków. Elementem, za który też często odpowiada świadkowa,

Czytaj więcej
Podziękowania dla świadka w męskim stylu

Świadek to niezwykle ważna osoba zarówno podczas ślubu oraz wesela, jak również podczas przygotowań do tego ważnego dnia.  Służy radą, wsparciem, jest często odpowiedzialny za organizację wieczoru kawalerskiego, a także pomaga w trakcie trwania przyjęcia weselnego. Jego nieoceniona pomoc powinna zostać doceniona. W jaki sposób? Podziękowania dla świadka weselnego mogą przybrać różną formę. Postaw na prezent w męskim wydaniu, który będzie miłą, a jednocześnie użyteczną pamiątką.

Prezent dla świadka – kiedy go wręczyć?

Czytaj więcej
Sposoby na powitanie gości na weselu

Ślub i wesele to rozbudowane przedsięwzięcie, w którym każdy detal ma znaczenie. Nie bez przyczyny ich organizacja jest niejednokrotnie poprzedzona wielomiesięcznymi przygotowaniami. Chociaż ślub z perspektywy Państwa Młodych jest najważniejszy – w końcu jest to moment, gdy narzeczeni powiedzą sobie sakramentalne TAK, to jednak dla gości znacznie istotniejszym, a raczej przyjemniejszym fragmentem całego wydarzenia jest przyjęcie weselne. Warto zatem dopracować każdy szczegół i zaplanować wcześniej jego przebieg. Zanim jednak zabawa na dobre się rozpocznie, kluczowym elementem jest powitanie gości weselnych.

Czytaj więcej
Ślub w stylu rustykalnym

Planowanie ślubu bardzo często rozpoczyna się od doboru motywu przewodniego wydarzenia. Ma to olbrzymie znaczenie już na etapie wyboru sali. Zdecydowana większość sal weselnych utrzymana jest w klasycznym, eleganckim stylu, a im bardziej sprecyzowane wymagania narzeczonych, tym więcej pojawia się trudności. Interesującym motywem wesela, który warto wziąć pod uwagę, jest styl rustykalny. Czym się charakteryzuje i jak dobrać dekoracje rustykalne?

Wesele w stylu rustykalnym

Jest to styl nawiązujący do motywów naturalnych,

Czytaj więcej
Ozdoby tortu weselnego – najlepsze propozycje

Torty ślubne już dawno wyszły poza ramy standardowego cukiernictwa i obecnie rozpatrywać je można wręcz w kategoriach dzieł sztuki. I choć te słodkie dzieła są ulotne, to ich smak i wygląd zapamiętać można na długo. Tort to ważny element każdego przyjęcia weselnego. Państwo Młodzi wspólnie w uroczysty sposób go kroją, a następnie częstują nim siebie nawzajem. Całość tego obrzędu poprzedzona jest uroczystą prezentacją tortu zebranym gościom. W związku z tym jego wygląd ma olbrzymie znaczenie.

Czytaj więcej

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X