Konsultant ślubny – czy warto korzystać z takich usług?

Konsultant ślubny – czy warto korzystać z takich usług?

Organizacja ślubów i wesel, zwłaszcza tych hucznych, jest ogromnym wyzwaniem organizacyjnym. Lista gości, catering, oprawa muzyczna, wszelkiego rodzaju dodatki i dekoracje, a do tego tort, kwiaty no i oczywiście suknia – lista spraw do załatwienia jest całkiem długa. Aby mieć pewność, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, a wasze wesele będzie dokładnie takie, jak sobie marzyliście, warto skorzystać z pomocy konsultanta ślubnego.

Kim jest konsultant ślubny i na czym polega jego praca?

Konsultant ślubny jest osobą, która zajmuje się profesjonalną organizacją ślubu i wesela. Taka osoba zdejmuje z barków przyszłej pary młodej ciężar obowiązków związanych z organizacją tej ważnej uroczystości, doradza w kwestiach wyboru miejsca, oprawy muzycznej, dodatków i dekoracji, a nawet w wyborze sukni ślubnej. Oprócz tego zadaniem konsultanta ślubnego jest koordynacja działań i zadań w trakcie trwania całej ceremonii.

Profesja ta przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie organizacja ceremonii zaślubin bez konsultanta ślubnego jest czymś rzadko spotykanym. Zawód ten cieszy się coraz większą popularnością także w naszym kraju. Wraz z wejściem ustawy zezwalającej na zawieranie związków małżeńskich poza gmachem Urzędu Cywilnego lub miejscem kultu religijnego, coraz więcej par decyduje się na organizację ślubu w plenerze. Jest to spore wyzwanie organizacyjne, a pomoc konsultanta ślubnego w jego realizacji jest naprawdę nieoceniona.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy konsultanta ślubnego?

Zabiegany styl życia, nadmiar obowiązków i wielkie emocje związane z rychłym rozpoczęciem nowego etapu życia mogą nie sprzyjać podejmowaniu rozsądnych decyzji. Ślub i wesele, zwłaszcza takie, na które para młoda zaprasza sporą liczbę osób, to ogromne wyzwanie organizacyjne. Organizując tradycyjne huczne wesele lub sielskie wesele w plenerze, należy pamiętać o milionie różnych spraw. Od sukni ślubnej, poprzez listę gości, dekoracje, kwiaty, tort, oprawę muzyczną, klimat imprezy i catering, aż po ewentualny transport i zakwaterowanie gości z dalekich stron.

Konsultant ślubny jest zatem osobą, która zdejmuje z barków młodej pary część obowiązków. Jakich? Jest to indywidualna kwestia, którą należy ustalić na samym początku, jeszcze przed rozpoczęciem współpracy. Konsultant ślubny może oczywiście zająć się wszystkimi obowiązkami wynikającymi z organizacji ślubu lub pomóc tylko w niektórych kwestiach. Zatrudnienie konsultanta ślubnego wiąże się z zaoszczędzeniem sporej ilości czasu i równie sporej ilości nerwów.

Nadmiar spraw do załatwienia może bowiem doprowadzić do tego, że państwo młodzi, zamiast cieszyć się nadchodzącym wydarzeniem i snuć plany o swojej dalszej wspólnej przyszłości, będą tak zestresowani, że jedynym ich marzeniem będzie, aby mieć to wszystko już za sobą. Dlatego też osoby, którym zależy na bajkowym weselu organizowanym w poczuciu, że jest ktoś, kto nad wszystkim trzyma piecze, powinny z całą pewnością zdecydować się na zatrudnienie konsultanta ślubnego.

Jak wybrać konsultanta ślubnego?

Przyszli małżonkowie ogarnięci przedślubną euforią mogą zbyt emocjonalnie podejść do wyboru osoby, którą zatrudniają do pomocy w  organizacji swojej ceremonii ślubnej. Wybierając konsultanta ślubnego, warto nieco ostudzić emocje i dokładnie przeczytać warunki umowy współpracy. Umowa oferowana przez profesjonalistów zabezpiecza interes obu stron i jasno określa warunki współpracy, jest wolna od wszelkiego rodzaju niedomówień lub kruczków prawnych.

Profesjonalny konsultant ślubny jest osobą, która przede wszystkim słucha i potrafi zrozumieć, jakie są oczekiwania pary młodej. To właśnie przyszli małżonkowie powinni podejmować ostateczne decyzje spośród wielu opcji prezentowanych przez konsultanta ślubnego. Dobry konsultant ślubny powinien być osobą kreatywną, pomysłową i elastyczną. Dodatkowo dobry konsultant ślubny powinien cechować się umiejętnością wyrażania szczerej i konstruktywnej krytyki oraz udzielania rad w zgodzie z najwyższym dobrem swoich klientów.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X