Prezenty dla gości weselnych

Prezenty dla gości weselnych

W dniu ślubu i przyjęcia weselnego nie tylko Para Młoda otrzymuje prezenty, ponieważ bardzo często narzeczeni przygotowują dla swoich gości, światków oraz rodziców specjalne podarunki – czy to bardziej okazałe i personalizowane, czy też drobniejsze, ale również pięknie zapakowane. Możliwości, jeśli chodzi o formę prezentów, jest wiele. Niekiedy są to ciasta weselne, innym razem weselny alkohol, a w jeszcze innym przypadku doniczka z rośliną. Wszystko zależy oczywiście od motywu przyjęcia weselnego oraz od budżetu Pary Młodej. Jednak nie liczy się budżet, a pomysł, który może być wart więcej niż każde wydane pieniądze. Co podarować gościom weselnym na pożegnanie, a jakie podziękowanie wystosować do rodziców, dziadków i świadków?

Podziękowania weselne dla gości

Zwyczajem i tradycją zarazem jest ofiarowanie gościom weselnym prezentów na pożegnanie. Najbardziej popularną formą podziękowań za obecność są ciasta weselne. Aby je ładnie zapakować i by były łatwe przenoszeniu, a ponadto umożliwiły przewożenie ciast z miejsca na miejsce, warto zakupić dostosowane do motywu przewodniego pudełka na ciasta. Personalizowana etykieta z imionami małżonków i datą ślubu będzie dobrym dopełnieniem takiego pudełka.

https://dekorak.pl/k/podziekowania-dla-gosci-weselnych/pudelka-na-ciasto-etykiety/

Innym prezentem dla gości weselnych, który również często występuję wśród Par Młodych, jest butelka alkoholu weselnego. Z takiego prezentu ucieszą się wszyscy amatorzy wyskokowych trunków, a ponadto taki prezent ma długą datę przydatności, przez co może być długo przechowywany. Umożliwia to powrót wspomnianymi do wesela, z którego okazji ów trunek został podarowany. Również i w tym przypadku warto zastosować zawieszkę, która oprócz funkcji informacyjnej, będzie drobnym dodatkiem dekoracyjnym dla standardowej butelki.

Oczywiście to nie jedyne rodzaje prezentów dla gości. Wiele par decyduje się również na podarowanie:

  • opakowania pralinek,
  • słoiczka miodu,
  • buteleczki nalewki,
  • ręcznie malowanych pierników,
  • suszonej herbaty lub ziaren kawy w słoiku,
  • sukulentów w doniczkach lub innych kwiatów,
  • własnoręcznie wykonanych świec.

Podziękowania dla rodziców i dziadków

Na ten rodzaj podziękowań zwykle wyznacza się szczególny moment w trakcie trwania przyjęcia weselnego. To ważna chwila dla rodziców, dziadków oraz Młodej Pary, ponieważ przekazywane prezenty to sposób na wyrażenie wdzięczności za wydanie na świat, wychowanie i wspieranie w życiu. Podarunki z tej okazji mają zwykle wartość sentymentalną, dlatego warto uzupełnić pudełka czy skrzyneczki personalizacją w formie graweru lub nadruku. Skrzyneczki i pudełka w różnych wariantach gabarytowych mogą bez problemu być wykorzystane jako opakowanie dla biżuterii, zegarków, biletów na wyjazd czy do spa. Świetnie sprawdzą się też w formie kosza słodyczy czy pojemników na inne upominki jak rośliny, alkohol czy dobra kawa i herbata.

Podziękowania dla świadków

Niemały udział w organizacji przyjęcia weselnego oraz wieczoru panieńskiego i kawalerskiego mają również świadkowie, dlatego bardzo często Młoda Para również w stosunku do nich chce wyrazić wdzięczność. Dobrym sposobem wynagrodzenia trudów i wsparcia jest przygotowanie specjalnych upominków dla świadka i świadkowej. W przypadku świadkowej dobrym pomysłem na prezent jest skrzyneczka z dedykacją, która wewnątrz przewiduje miejsce na ulubione wino czy inny wyskokowy trunek, natomiast w drugiej części zawiera kieliszek z grawerem. W przypadku świadka warto wybrać prezent, z którego każdy mężczyzna się ucieszy – whisky. Jednak nie w banalnej, zwykłej formie, a w specjalnie do tego przeznaczonej karafce. Dzięki możliwości graweru taką karafkę można spersonalizować i podarować świadkowi zarówno pamiątkowy, jak i w pełni użyteczny prezent, który z całą pewnością skonsumuje wraz z Panem Młodym po weselu. Planujesz podarować butelkę whisky i nie chcesz przelewać trunku do karafki? Również i w tym przypadku możliwy jest zakup skrzyneczki w zestawie ze szklanką, a to wraz z butelką dobrego alkoholu stworzy idealny prezent, z którego każdy świadek powinien się ucieszyć.

https://dekorak.pl/k/podziekowania-dla-gosci-weselnych/podziekowania-dla-swiadkow/

Obdarowywanie innych ludzi, szczególnie najbliższych, prezentami to przyjemne uczucie, jednak wybór prezentu to zawsze wyzwanie. Decydując się na personalizowane, drewniane opakowania, każdy prezent, bez względu na rodzaj, będzie charakteryzował się nacechowaniem emocjonalnym i będzie miał większą wartość dla obdarowanego.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X