Garden party – przyjęcie urodzinowe w ogrodzie

Garden party – przyjęcie urodzinowe w ogrodzie

Okres wiosenno-letni sprzyja organizacji wydarzeń w plenerze. W Polsce szczególnie popularne są spotkania przy grillu, jednak w przypadku organizacji przyjęcia urodzinowego warto pójść bardziej w motyw garden party, który wcale nie musi przybrać formy typowego „grilla”, a raczej wydarzenia swobodnego, lekkiego, z dużą ilością kolorowych, letnich i świeżych koktajli oraz przekąsek. Nie bez znaczenia są też dekoracje i gadżety, które zaaranżują przestrzeń, wyznaczą strefy w ogrodzie, a także zaakcentują, że wydarzenie zostało zorganizowane w celu świętowania kolejnego roku życia solenizanta lub solenizantki. Jaki motyw przewodni wybrać i w jakie gadżety warto się zaopatrzyć?

Spotkanie w męskim stylu

Przyjęcie urodzinowe dla mężczyzny to idealna okazja do tego, by odejść od motywu standardowego grilla i zaserwować gościom nieco bardziej wystawne danie, mianowicie barana. Świetnym rozwiązaniem, szczególnie z okazji okrągłych urodzin będzie pieczenie barana „na żywo” na rożnie. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się szwedzki stół z sałatkami, pieczywem, warzywami, dipami oraz innymi przekąskami, idealnie pasującymi do dania wieczoru.  Na stole najlepiej położyć ciemny obrus, a także można zastosować drewniane pnie pełniące funkcję pater. Takie subtelne dodatki wprowadzą odrobinę ładu na stole i dodadzą charakteru wydarzeniu. Jeśli przyjęcie ma być bardziej kameralne, świetnym pomysłem jest organizacja ogniska z możliwością samodzielnego pieczenia kiełbasek. Również i w tym przypadku szwedzki stół spełni świetnie swą rolę. Dobrym rozwiązaniem jest też wydzielenie dodatkowego stołu na napoje. W ciepły, letni dzień schłodzone trunki smakują najlepiej, dlatego warto zadbać o dostępność kostek lodu lub kamieni do whisky.

https://dekorak.pl/sklep/kamienie-do-whisky-kostki-lodu-kamienne/

Bez względu na wiek solenizanta balony z cyferkami to wręcz konieczność. Złote cyfry świetnie wpiszą się w ogrodowy krajobraz i będą świetnym urodzinowym akcentem, nawet podczas męskiego przyjęcia.

https://dekorak.pl/sklep/balon-foliowy-mega-jedynka-1-cyferka-urodzinowa-zlota/

Letnie przyjęcie koktajlowe

Wydarzenia organizowane przez kobiety i dla kobiet charakteryzują się nieco innym klimatem, aniżeli męskie przyjęcia. W takim przypadku znacznie większą rolę odegrać powinny dekoracje, kolorowe gadżety, girlandy, balonowe bukiety czy lekkie i zgrabne przekąski. Oczywiście w zaciszu ogrodu świetnie sprawdzi się motyw boho, który nie przytłoczy naturalnych kolorów i roślinnych elementów, a będzie ich integralną częścią.  Styl boho charakteryzuje się delikatnymi, pastelowymi kolorami z przewagą koloru beżowego. Występują w nim takie dekoracje jak świetlne girlandy z żarówkami, łapacze snów czy też makramy, wiązanki suszonych traw pompasowych, a także jutowe sznurki i bieżniki oraz delikatne koronkowe obrusy i serwetki.

https://dekorak.pl/sklep/bieznik-jutowy-juta-siatka-eko-vintage-28cm/

Do tego oczywiście cyfry z wiekiem solenizantki, koniecznie w kolorze różowego złota.

https://dekorak.pl/sklep/balony-foliowe-rozowe-zloto-liczby-35-cm/

Podczas tego typu przyjęcia warto zaserwować gościom potrawy typu finger food, deskę serów z rozmaitymi specjałami, owoce i warzywa, lekkie pasty oraz orzeźwiające koktajle i białe wino. Świetnie sprawdzą się też desery w małych słoiczkach lub tarty owocowe. A wszystko to pięknie rozłożone na stole w towarzystwie świec, kwiatów, np. gipsówki, oraz latarenek wykonanych z drewna.

Motywy dziecięce dla najmłodszych

Również przyjęcia dla dzieci mogą zostać zorganizowane w ogrodzie. Oczywiście motywy z bajek to ponadczasowe rozwiązanie, jednak jeśli chcemy bardziej dostosować się do panujących dookoła warunków, warto wybrać na przykład motyw dżungli, parku jurajskiego lub też postawić na ponadczasowy motyw wielu kolorów, np. pastelowych, wykorzystanych w formie balonowych girland, rozet, a także kubeczków, talerzyków, słomek i krzesełek. Szczególnie pierwszy rok życia dziecka jest ważnym powodem do świętowania, zatem warto w tym dniu wyjątkowo i oryginalnie podejść do kwestii dekoracji i doboru dodatków. Piękna dekoracja zapewni idealne tło do zdjęć, które będą świetną pamiątką na lata.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X