Sezonowe dekoracje ślubne – jesień i zima

Sezonowe dekoracje ślubne – jesień i zima

Pory roku bardzo mocno wpływają na trendy weselne i dobór elementów dekoracyjnych, kolorystyki i rodzajów kwiatów. W niniejszym artykule kontynuujemy tematykę sezonowych dekoracji ślubnych, tym razem omawiając aranżacje charakterystyczne dla okresu jesieni i zimy. Na jaki styl postawić i jakie kwiaty wybrać opracowując motyw przewodni przyjęcia weselnego?

Jesienne biesiadowanie

Jesienią warto sięgać po motyw rustykalny, dla którego w tym okresie jest dostępnych najwięcej naturalnych dekoracji. Polne kwiaty, wrzosy, źdźbła traw i kłosy zboża, a także jabłka, gruszki, śliwki czy warzywa można świetnie wykorzystać do dekoracji sali weselnej typu stodoła lub wiejski budynek wykonany z cegieł. Dekoracje rustykalne bazują na tym, co naturalne, wiejskie i sielskie, dlatego jesienią taki motyw przewodni przyjęcia weselnego będzie nie tylko najłatwiej zrealizować, ale również będzie idealnie współgrał z porą roku. Idealna kolorystyka dla przyjęć weselnych jesienią to odcienie koloru brązowego, beżowego, oraz pastelowe odcienie żółtego, błękitnego czy pomarańczowego. Bazą niezmiennie pozostaje kolor zielony. Urozmaiceniem rustykalnych dekoracji, szczególnie w miejscu zaaranżowanym na stodołę mogą być porozstawiane kostki słomy, cynkowane balie i wiaderka, a także konewki i dzbanki. Nieodzownym elementem będą też drewniane skrzynki wypełnione np. sezonowymi owocami czy poustawiane jedna na drugiej w formie ścianki do zdjęć.

Niezwykle ciekawym trendem, który można zrealizować w sezonie jesiennym na sali weselnej, jest wykorzystanie dyń do dekoracji. Pozostawiając je w ich w naturalnym, pomarańczowym kolorze mogą być połączone z drewnianymi dodatkami, lampionami i latarenkami. W wersji pomalowanej na biało i złoto (szczególnie dynie o niedużych rozmiarach) dynie znajdą zastosowanie w przypadku bardziej eleganckich aranżacji sali weselnej. W sezonie dniowym warto również zadbać o to, by i w menu znalazły się dania z dyni – na przykład rozgrzewający krem, ciasto dyniowe czy też purée jako dodatek do dania głównego.

Przyjęcie weselne w zimowym wydaniu

Zima to szczególny okres, który przede wszystkim kojarzy się ze śniegiem i mrozem. Nie ulega więc wątpliwości, że wykorzystanie elementów dekoracyjnych w białej kolorystyce podczas aranżacji sali weselnej będzie dobrym rozwiązaniem. W końcu, która Panna Młoda nie chciałaby mieć wesela rodem z krainy lodu? I choć lodowe dekoracje mogłyby popłynąć wraz z gorącą atmosferą panującą na przyjęciu weselnym, to warto białe dekoracje urozmaicić elementami w odcieniach koloru szarego oraz srebrnego. Również i zimą nie warto rezygnować ze świeżych kwiatów, i choć próżno szukać sezonowych odmian, to świetnie sprawdzą się każde dostępne w kwiaciarniach kwiaty, koniecznie w białym kolorze. Zimą warto też wykorzystać łatwo dostępne gałązki roślin iglastych, a także suszone kwiaty i trawy.

Wiele par decyduje się na organizację przyjęcia weselnego w okolicach Bożego Narodzenia. W takiej sytuacji warto zastosować dekoracje nawiązujące do typowej, świątecznej kolorystyki, mianowicie koloru czerwonego, zielonego oraz złotego. Ważnym elementem dekoracyjnym może być ubrana odświętnie choinka, a na stołach znaleźć mogą się świąteczne wieńce czy gwiazdy betlejemskie (Wilczomlecze nadobne – typowy kwiat bożonarodzeniowy) umieszczone w doniczkach. Wesele w okresie świąt Bożego Narodzenia może mieć zapach piernika i rozgrzewającej, babcinej nalewki.

Sezonowe podejście do dekoracji, ale również do menu weselnego umożliwia nie tylko łatwiejszy dostęp do  poszczególnych roślin i składników, ale również pozwala na optymalizację budżetu ślubnego. Ponadto, w niektórych okresach tak jak w przypadku świąt Bożego Narodzenia, wręcz ciężko zignorować występujące motywy i obowiązujące trendy. Jednak mnogość możliwości aranżacji i dostępnych elementów dekoracyjnych jest tak wiele, że o każdej porze roku można stworzyć oryginalne dekoracje, które pomimo sezonowych rozwiązań, zachwycą gości i zapadną im na długo w pamięci.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X