Złote dekoracje na przyjęciu weselnym – postaw na glamour

Złote dekoracje na przyjęciu weselnym – postaw na glamour

Nie każde przyjęcie weselne musi być zorganizowane wg motywu przewodniego, jednak warto, aby wśród dekoracji powielały się te same kolory, czy drobne detale, które sprawią, że całość będzie spójna. Takim elementem może być kolor złoty. Będzie świetnie współgrać zarówno z jasnymi, jak i z ciemnymi kolorami, a każda aranżacja uwzględniająca złoto, nabierze bardziej szlachetnego sznytu. Jakie dodatki w kolorze złotym zastosować,  a także czy pójść bardziej w detal, czy w kierunku podejścia maksymalistycznego? Poruszyliśmy ten temat w niniejszym artykule.

Maksymalnie i z rozmachem

Złoto jako kolor główny ślubnych dekoracji może się świetnie sprawdzić, szczególnie w wersji szampańskiej z brokatowym wykończeniem. Jeśli chodzi o odcienie, to w ostatnich sezonach szczególnie warto zwrócić uwagę na kolor różowego złota lub nawet lekko połyskującą miedź. Świetną bazą dla takich odcieni będzie biel – w łagodnej tonacji, natomiast w odważniejszych aranżacji, szczególnie na weselu organizowanym w sylwestra, wartym uwagi kolorem jest czerń. Takie połączenie, szczególnie w stylistyce Art Deco, wprowadzi gości klimat rodem z filmu „Wielki Gatsby”.

W aranżacji maksymalistycznej złoto najlepiej prezentować się będzie w formie obrusów lub szerokich bieżników spływających do ziemi, warto też taki sam materiał wykorzystać jako element ścianki/tła za Parą Młodą. Ponadto, dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie złotych świeczników (lub dla kontrastu w kolorze starzonego złota) oraz złotych ramek na listę gości przy stoliku. Czy to zbyt dużo? Być może, jednak w wersji, w której złoto dominuje, przy odpowiednim zmyśle dekoratora i dobrym dopasowaniu do siebie dodatków, wszystko będzie prezentować się gustownie.

Jeśli chodzi o kwiaty, to w tym przypadku, aby nieco złagodzić złoty kolor, warto postawić na odcienie pastelowe, lekkie beże i biel. W wersji z czarnymi obrusami i dodatkami warto sięgnąć po oryginalne pióra barwione na złoto lub czerń.

Oczywiście nie warto też zapominać o zastosowaniu koloru złotego na zaproszeniach, a także na tablicy powitalnej. Drobne dekoracyjne akcenty powinny też znaleźć się w toaletach oraz wszystkich przejściach i korytarzach.

Minimalnie, ale z klasą

Złoto jest też świetnym dopełnieniem dla innych kolorów, a także dobrze sprawdzi się w formie drobnych dekoracji czy jako kolor napisów. Z jakimi kolorami zestawiać złoto? Pięknie będzie prezentować się z butelkową zielenią oraz z kolorem kobaltowym. W minimalistycznej koncepcji warto zastosować złote serwetki, świece, świeczniki czy numerki stołów.

https://dekorak.pl/sklep/numeracja-stolow-zlote-napisy-na-bezbarwnym-tle-1-20/

Ponadto, ciekawie będą się prezentować wysokie, metalowe wazony o konstrukcji prostopadłościanu, oraz złoty stelaż – prostokątny lub w formie sześciokąta, jako baza dla ścianki do zdjęć lub tła za stołem Pary Młodej.

Jeśli razem z narzeczoną/narzeczonym zdecydowaliście, że zastosujecie pokrowce na krzesła na Sali weselnej, dobrym rozwiązaniem jest przewiązanie oparcia słotą wstążką lub też organzą. Ważnym elementem każdego przyjęcia weselnego jest pierwszy taniec. Coraz bardziej popularne staje się wystrzelenie konfetti lub płatków róż w powietrze. Dzięki temu te drobne elementy będą wirować w tańcu wraz z małżonkami, tworząc niesamowity efekt wizualny. Jeśli dekoracje weselne zakładają wykorzystanie złotego koloru, warto, aby takie konfetti czy płatki miały właśnie barwę złotą.

Ważne jest też, aby Panna Młoda posiadała na sobie złotą biżuterię i dodatki, lub też spinkę do włosów. Taki drobny element zaakcentuje jeden z powielających się elementów, zachowując spójność.  Jeśli chodzi o Pana Młodego, jedną z możliwości jest wetknięcie w butonierkę poszetkę w złotym kolorze. Inną opcją jest zastosowanie złotych spinek do mankietów lub zegarka ze złotą bransoletą.

Choć kolor złoty może kojarzyć się z przepychem i ekstrawagancją, to tak naprawdę, jeśli chodzi o przyjęcie weselne, kolor ten świetnie wygląda i tworzy przyjemne dla oka tło dla wydarzenia. Warto sięgnąć po złoty kolor, jeśli nie w aranżacji maksymalistycznej, to chociaż w formie drobnych detali, które sprawią, że wystrój sali weselnej będzie bardziej elegancki.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X