Oprawa muzyczna ślubu – jak wybrać odpowiednie rozwiązanie?

Oprawa muzyczna ślubu – jak wybrać odpowiednie rozwiązanie?

Ślub oraz przyjęcie weselne są jednymi z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dorosłego człowieka. Przygotowania do tych wydarzeń trwają często długo, ponieważ wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Trzeba podjąć mnóstwo decyzji, między innymi dotyczących tego, jaka oprawa muzyczna imprezy będzie najlepszym wyborem. Czy zdecydować się na DJ-a, zespół muzyczny czy wokalistę? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób, które właśnie rozważają każdą z tych alternatyw.

Doskonała oprawa muzyczna ślubu

Gdy myśli się o przyjęciu ślubnym, do głowy od razu przychodzą skojarzenia dotyczące zabawy do białego rana. Właśnie tak uwielbiają celebrować ślubne przyjęcia Polacy. Nie da się ukryć, że chociaż na przyjęciu weselnym zwykle każdemu dopisuje świetny humor, dobra muzyka wspiera udaną zabawę. Warto wcześniej przemyśleć, jak ma wyglądać oprawa muzyczna ślubu. Decyzje trzeba podjąć szybko, ponieważ wynajęcie popularnego zespołu muzycznego lub didżeja wcale nie jest takie proste. Najlepsi w tej branży są rozchwytywani, a umowę należy spisywać nawet dwa lata wcześniej.

DJ na ślubne przyjęcie

Propozycja na idealną oprawę na ślubne przyjęcie to wynajęcie DJ-a. To osoba, która doskonale zna się na muzyce, ma wiedzę na temat dosłownie tysięcy piosenek, potrafi stworzyć playlisty zgodnie z zapotrzebowaniem konkretnego klienta. Jednym słowem jeśli pragnie się mieć konkretną oprawę muzyczną na swoim weselu i duży wpływ na to, jakie piosenki mają być grane, najlepiej umówić się z DJ-em.  To profesjonalista, który odprowadza specjalne opłaty, dzięki czemu piosenki może puszczać legalnie. Nie ma zatem opcji, że na imprezie prywatne, jaką jest wesele, pojawią się jakieś problemy prawne związane z nielegalnym wykorzystanie muzyki. O to wszystko dba DJ, o ile jest profesjonalistą i odprowadza opłaty do ZAiKS-u.

Plusy wynajęcia DJ-a na ślub

Sporo młodych ludzi uwielbia słuchać współczesnej muzyki. Absolutnie nie wyobrażają sobie swoje imprezy weselnej przy muzyce disco polo lub innych szlagierach wykonywanych na żywo przez zespół. Nie ma w tym nic złego. Moda się zmienia, a zatem również to, jak wyglądają współczesne weselne przyjęcia w Polsce. Kto uwielbia muzykę pop, soul, rock oraz wszelkie inne gatunki, chciałby mieć je na swojej imprezie, ponieważ przy nich najlepiej bawią się jego goście, powinien skontaktować się z didżejem. Ile kosztuje wynajęcie tego profesjonalisty na ślub? Z reguły mniej niż wynajęcia zespołu, ale ceny mogą się różnić nie tylko w zależności od miasta czy regionu Polski, ale również sławy DJ-a. W końcu są nazwiska dobrze znane w tej branży. Ściągnięcie tych ludzi na swoją imprezę to wyższy koszt.

Zespół muzyczny na wesele

Wynajęcie świetnego zespołu muzycznego na wesele to druga opcja. Oczywiście korzysta z niej mnóstwo młodych par, wciąż jest bardzo popularna. Niektóre zespoły to prawdziwe gwiazdy na tego typu imprezach, dlatego trzeba kontaktować się z nimi znacznie wcześniej. Posiadają swojego menadżera i to właśnie z nimi analizuje się kalendarz wolnych terminów. Są też zespoły o mniejszej renomie, które mają niższe stawki za występ. To, na kogo zdecyduje się konkretna młoda para, uwarunkowane jest potrzebami oraz możliwościami finansowymi. Zespół na wesele to dobra opcja wtedy, gdy uwielbia się szlagiery polskiej muzyki wykonywane na żywo. Z reguły ludzie dobrze się przy tym bawią, jednak taka opcja nie sprawdzi się na każde przyjęcie weselne, na przykład takie zorganizowane w duchu boho. Warto o tym wiedzieć i świadomie wybierać oprawę muzyczną na swoją imprezę.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X