Planowanie wesela w plenerze – jak zacząć?

Planowanie wesela w plenerze – jak zacząć?

Wesele w sielskim plenerze to coś, o czym marzy wiele par. Niestety wiele z nich rezygnuje z marzenia w obawie, że nie poradzi sobie z jego organizacją. Tymczasem planowanie wesela w plenerze, choć bywa nieco ryzykowne, jest procesem, którego efekt końcowy może być oszałamiający. Warto więc podjąć to wyzwanie, nawet jeśli się go nieco obawiamy.

Od czego zacząć planowanie wesela w plenerze?

Przed przystąpieniem do planowania wesela w plenerze, należy odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań. Wesele w plenerze jest bowiem dość szerokim pojęciem, za którym kryje się wiele różnych sposobów organizacji tej uroczystości. Na samym początku warto zadać sobie pytanie, dlaczego tak właściwie decydujcie się na wesele w plenerze, czego się spodziewacie i co tak właściwe urzeka was najbardziej w tego typu imprezach?

Oprócz tego warto zastanowić się także, czy jesteście w stanie poradzić sobie z organizacją wesela w plenerze, które bądź co bądź jest sporym wyzwaniem organizacyjnym. Jeśli jesteście absolutnie pewni, że wasz wyjątkowy dzień chcecie celebrować na łonie natury, warto zacząć od znalezienia odpowiedniego miejsca na organizację imprezy.

Jak wybrać odpowiednie miejsce?

Kilka lat temu w życie wszedł przepis umożliwiający młodej parze organizację ślubu poza siedzibą Urzędu Cywilnego czy świątynią. Dzięki tej decyzji możliwość aranżacji ceremonii zawarcia związku małżeńskiego nabrała zupełnie nowego znaczenia. Jeszcze do niedawna, śluby na tle sielskiego pleneru mogliśmy oglądać tylko w filmach romantycznych. Dziś tak wyjątkowa scena może kiedyś być wspomnieniem każdego z nas. Warto jednak pamiętać, że cała romantyzm sielskiego ślubu w plenerze jest poprzedzony systematyczną pracą i szczegółowym opracowywaniem planu organizacji.

Znalezienie miejsca, w którym można zorganizować wesele w plenerze, może okazać się dużo bardziej skomplikowane niż się to wydaje. Oczywiście absolutnie nie należy się tym zniechęcać. Problematyczność organizacji wesela w plenerze polega na tym, że plener jest bardzo szerokim pojęciem, pod którym może kryć się przydomowy ogród panny młodej, łąka pod lasem czy przestrzeń należąca do jakiegoś obiektu wypoczynkowego. Do tego wszystkiego dochodzi organizacja cateringu, parkietu tanecznego, muzyki i miejsc siedzących dla gości. Warto też liczyć się z tym, że pogoda w tym wyjątkowym dniu może działać na niekorzyść państwa młodych i zaproszonych gości. Dlatego też, wybierając plener do organizacji wesela, należy wziąć pod uwagę wszystkie te kwestie.

Czy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Planowanie wesela w plenerze z pewnością wiąże się z koniecznością dopilnowania znacznie większej ilości spraw, niż w przypadku organizacji tradycyjnej ceremonii. Zatem, aby mieć pewność, że nic nie zostało pominięte i wszystko dopięte jest na ostatni guzik, warto wesprzeć się doświadczeniem osoby, która doskonale zna się na organizacji tego typu przyjęć. Mowa oczywiście o konsultancie ślubnym, który specjalizuje się w weselach plenerowych.

Konsultant ślubny jest profesjonalistą, którego zadaniem jest zgranie wszystkich elementów i koordynacja całego wydarzenia, jakim jest wesele w plenerze. Z uwagi na złożony charakter takiej ceremonii i ilość spraw, których należy dopilnować, zatrudnienie konsultanta ślubnego może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jak wygląda planowanie wesela w plenerze z konsultantem ślubnym?

Nawet jeśli zdecydujecie się na zatrudnienie profesjonalisty, który pomoże wam uporać się z natłokiem spraw związanych z organizacją wesela w plenerze, nie oznacza to, że powinniście powierzać dosłownie wszystkie sprawy konsultantowi. Organizacja wesela z udziałem konsultanta ślubnego polega na współpracy i wspólnym koordynowaniu działań. A zatem wszystkie kluczowe decyzje muszą być podjęte przez parę młodą. Zadaniem konsultanta jest proponowanie różnych opcji i doradzanie w wielu kwestiach, w których ma doświadczenie.

Kwestie, które należy omówić, zaplanować i zorganizować we współpracy z konsultantem ślubnym to przede wszystkim wybór pleneru, wynajem elementów wystroju wesela plenerowego, takich jak choćby specjalnie przeznaczone do tego celu namioty, wszelkiego rodzaju dodatki i dekoracje, a także wybór cateringu i oprawy muzycznej. Wspólne i skoordynowane działanie z pewnością sprawi, że wasze sielskie wesele będzie wyglądało bajecznie.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X