Przygotowania do ślubu – 3 rzeczy, o których musisz pamiętać

Przygotowania do ślubu – 3 rzeczy, o których musisz pamiętać

Ślub to wyjątkowa uroczystość. Każda panna młoda chce, by był on bajkowy i przebiegł bez żadnych komplikacji. Dlatego też często przygotowania do ślubu trwają bardzo długo i są niezwykle szczegółowe. Jednak czasami można się w nich pogubić. Można zapomnieć o detalu, który położy się cieniem na perfekcyjnym weselu. Dlatego też przedstawimy Ci trzy rzeczy, o których musisz pamiętać, planując swój ślub.

Wybierz dobre miejsce

Szczególnym problemem jest wybranie odpowiedniej sali weselnej. W końcu miejsce musi być nie tylko piękne, ale też musi być w odpowiedniej lokalizacji. Często ważne jest też, by sala była połączona z restauracją oraz pokojami hotelowymi, w których będą mogli przenocować goście. Jeśli zastanawiasz się, gdzie zorganizować wesele w czerwcu lub innym miesiącu wakacyjnym, to sprawa jest wyjątkowo trudna. To miesiące, w których pogoda zwykle zachęca do spędzania czasu na dworze. Zastanów się więc nad tym, czy może nie powinniście zdecydować się na imprezę w plenerze. W Polsce nie są one jeszcze zbyt popularne, ale z pewnością są widowiskowe. Twoi goście na pewno zapamiętają, że na Twoim weselu bawili się w zjawiskowym parku. Oczywiście w przypadku wesel pod chmurką zawsze istnieje ryzyko tego, że popsuje się pogoda. Dlatego też dobrze jest szukać miejsc, które umożliwiają wynajęcie eleganckiego namiotu lub też sali weselnej z ogrodem. W ten sposób można szukać kompromisów, które powinny zadowolić nawet najbardziej wybredne gusta. Pamiętaj, że namiot dla gości także można przystroić, by wyglądał świetnie i cieszył oko. Korzystanie z niego wcale nie musi być gorszym wyborem, niż tradycyjna sala weselna.

Wszystko sprawdź wcześniej

Przed samym ślubem nie będziesz miała już czasu, by ostatni raz sprawdzić, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Będziesz musiała przecież ubierać swoją wyjątkową kreację, odwiedzić fryzjera i makijażystkę. Z pewnością zaczniesz też odczuwać silne emocje, które będą przeszkadzały Ci w logicznym myśleniu. W związku z tym powinnaś wszystko sprawdzić po raz ostatni dzień przed ślubem… a potem już nie zawracać sobie tym głowy. Już przy planowaniu wesela możesz ułożyć sobie listę punktów, które wymagają Twojej kontroli. Z pewnością powinny się na niej znaleźć takie rzeczy jak:

– wystrój sali weselnej (oraz kościoła, jeśli bierzesz w nim ślub),

– potwierdzenie fotografa, zespołu, makijażystki, fryzjera i innych fachowców, których chcesz zatrudnić na swojej uroczystości,

– sprawdzenie wyglądu bukietu,

– przymierzenie sukni i upewnienie się, że wciąż dobrze leży – w przypadku sukni z gorsetem niewielka zmiana Twojej figury może zaowocować koniecznością poprawek,

– upewnienie się, czy masz jak dojechać do kościoła lub sali weselnej. Jeśli wynajmujesz samochód z kierowcą, to koniecznie potwierdź rezerwację terminu.

Wszystkie te rzeczy są niezwykle ważne, ale na pewno organizując swój ślub, masz też dodatkowe punkty, na których szczególnie Ci zależy. Koniecznie dodaj je na listę. Pamiętaj, że dzień przed uroczystością masz jeszcze dużo czasu, by dopracować niewielkie niedociągnięcia organizacji oraz je naprawić. Jednak nie denerwuj się zanadto. Nie ma idealnych imprez. Możesz zadbać o wszystkie szczegóły, ale życie lubi zaskakiwać.

Zadbaj o siebie

Powinnaś też pamiętać o tym, by w swoich przygotowaniach zarezerwować czas dla siebie. Ślub to bardzo ważna zmiana w Twoim życiu. Powinnaś więc mieć czas na to, by celebrować go tak, jak chcesz. Nie pozwól, by przygotowania i ślubna gorączka przesłoniły to co jest w tej uroczystości najważniejsze – uczucie łączące ludzi wchodzących w związek.

Kiedy już wszystko sprawdzisz i upewnisz się, że każdy detal imprezy masz pod kontrolą, zadbaj o siebie. Weź długą i ciepłą kąpiel. Umów się na relaksujący masaż. Włącz swój ulubiony serial i nałóż maseczkę nawilżającą na twarz. Zrób sobie ogromny koktajl z ulubionych owoców i poczytaj książkę. Obejrzyj zdjęcia i przypomnij sobie najlepsze chwile z Twoim narzeczonym. Zrelaksuj się i pamiętaj, że najpiękniejszą ozdobą, jaką możesz założyć w dniu ślubu, jest Twój własny uśmiech.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X