Dekoracje na przyjęcie weselne – wypożyczyć czy kupić?

Organizacja przyjęcia weselnego to duże przedsięwzięcie, nie tylko ze względu na koszty, ale również na ilość przygotowań i niezbędnych do załatwienia spraw. Jednak nie da się ukryć, że koszty odgrywają niemałą rolę i każda oszczędność jest na wagę złota. Przy okazji kompletowania ślubnej garderoby i dodatków, a także dekoracji, koszty stopniowo się zwiększają, nie mówiąc już o samym wynajęciu sali, opłaceniu kosztu talerzyka, uregulowaniu płatności za kamerzystę, fotografa oraz zespół muzyczny czy DJ-a. Nie mały wydatek czeka nas także w Kościele, czy też w Urzędzie Stanu Cywilnego. I gdy wydawałoby się, że próżno szukać oszczędności podczas organizacji tego typu wydarzenia, dobrym rozwiązaniem, które pozwoli na ograniczenie wydatków, jest wypożyczalnia akcesoriów i gadżetów weselnych.

Dekoracje – wypożyczyć czy kupić?

Wiele Par Młodych decyduje się na skorzystanie z możliwości wynajęcia specjalistów – firm dekoratorskich, florystów oraz koordynatorów przyjęcia. W takiej sytuacji poszczególne wydatki elementów dekoracyjnych są wliczone w koszty pełnej obsługi. Finalna cena zależy oczywiście od ilości stołów weselnych, ilości dekoracji i świec czy też wielkości bukietów, jednak bywa i tak, że całościowa kwota będzie wyższa, aniżeli przygotowując pojedyncze dekoracje samodzielnie. Oczywiście kluczowe elementy jak bukiety na stoły warto zlecić osobom, które mają doświadczenie i wiedzę na ten temat, jednak istnieje mnóstwo elementów, które warto wykonać lub zrobić samodzielnie, dzięki czemu budżet weselny aż tak bardzo nie ucierpi.

Wypożyczalnia akcesoriów i gadżetów weselnych umożliwia czasowe zaopatrzenie się w niezbędne dekoracje weselne, których wartość jest duża, natomiast nie będą one potrzebne po zakończeniu przyjęcia. Inwestycja w nie najzwyczajniej w świecie nie ma sensu, nie tylko ze względu na ich koszty, ale również na konieczność przechowywania. Do takich elementów dekoracyjnych należą stoły i krzesła (przydatne podczas organizacji przyjęcia na przykład w ogrodzie), ścianki i tabliczki dekoracyjne, eleganckie pokrowce na krzesła, lampki i girlandy żarówkowe, tablice witające gości oraz tablice prezentujące plany stołów, a także flakony i świeczniki.

Z usług wypożyczalni mogą skorzystać również osoby zajmujące się planowaniem przyjęć weselnych i dekoratorzy, którzy potrzebują niezbędnego sprzętu do wykonania zamówionej przez Klientów aranżacji.

Dekoracje i gadżety weselne niezbędne do zakupu

Podczas wesela wiele jest elementów dekoracyjnych, które jednocześnie pełnią funkcje użytkowe, a zatem muszą zostać zakupione – nie jest możliwe ich wypożyczenie. Należą do nich m.in. świece, ale również winietki czy serwetki. Wszystkie te przedmioty, a także wiele innych weselnych gadżetów można dostać w sklepie ślubnym Dekorak.

Ważnym etapem przygotowań do ślubu i wesela jest sporządzenie listy gości oraz wybór zaproszeń. Gości warto zaprosić z wyprzedzeniem, na 2-3 miesiące wcześniej, zatem jest to sprawa, która nie może czekać do ostatniego momentu. Wybierając zaproszenia, warto wziąć pod uwagę motyw przewodni przyjęcia i od razu zaopatrzyć się w inne, spójne z danym stylem elementy dekoracyjne. Motyw z zaproszenia może zostać zastosowany na planie stołów, ale również pojawiać się na winietkach, etykietach na alkohol czy też prezentach lub ciastach dla gości.

Przygotowania do ślubu i wesela to bardzo radosny czas, nie mniej jednak również bardzo stresujący, szczególnie dla przyszłych małżonków. Odpowiednie planowanie i sukcesywna realizacja kolejnych etapów z całą pewnością pozwoli na ograniczenie stresu i radosne przeżycie tych ważnych chwil. W celu jeszcze lepszej organizacji warto skorzystać z planera/terminarza ślubnego, który pomoże zebrać wszystkie niezbędne informacje organizacyjne w jednym miejscu. Wygodny segregator umożliwia wpięcie ważnych umów i dokumentów, dzięki czemu wszystko jest uporządkowane, co ułatwia przygotowania. Ponadto, pozwala to na kontrolowanie wydatków oraz ilości załatwionych przed weselem spraw.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X