Pudełka na koperty ślubne – inspiracje

Pudełka na koperty ślubne – inspiracje

Kiedy podczas ślubu narzeczeni wypowiedzą słowa przysięgi i podpiszą stosowne dokumenty, czas wyruszyć w drogę na salę weselną i rozpocząć świętowanie. Ale zanim to nastąpi, goście weselni ustawiają się w kolejce, by złożyć Parze Młodej gratulacje i przekazać prezenty. Jakie? To zależy, jednak najczęściej mają one postać koperty z kartką z życzeniami i… pieniędzmi. Taka praktyka sprawia, że prezenty rzeczowe nie powielą się, a Para Młoda może sama zadecydować, na co przeznaczy otrzymaną w ramach prezentu gotówkę. Warto jednak pamiętać, że podczas wesela gości jest całkiem sporo, a co za tym idzie, również i kopert. Zatem ze względu na wygodę oraz bezpieczeństwo dobrym krokiem jest zaopatrzenie się w pudełko na koperty. Jakie wybrać?

Pudełko na koperty ślubne – papierowe

Najbardziej klasycznym i stosunkowo tanim rozwiązaniem jest pudełko na koperty wykonane z papieru. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

  • pudełko jest lekkie więc nie ciąży podczas długiego trzymania go w rękach (najczęściej przez świadka),
  • jest bardzo wiele wzorów i można dobrać idealny rodzaj pudełka dopasowany do gustu lub motywu wesela,
  • pudełko papierowe jest jednym z najtańszych tego typu rozwiązań.

A czy istnieją minusy? Owszem – pudełko jest delikatne, więc może się pogiąć oraz łatwo zawilgnąć, np. gdy pada deszcz.

Pudełko na koperty ślubne z papieru to uniwersalne i dobre rozwiązanie, ponieważ spełnia swoją podstawową funkcję, czyli łatwe wrzucenie oraz przechowywanie kopert. Ponadto, pasuje praktycznie do każdego stylu, a jego stosunkowo niska cena sprawia, że można je bez sentymentów wyrzucić po weselu, gdy wszystkie koperty zostaną z niego wyjęte.

Pudełko na koperty, telegramy kopertówka Szare

Drewniane pudełko na koperty

Zdecydowanie trwalszym rozwiązaniem, a zatem również bezpieczniejszym, jest pudełko na koperty wykonane z drewna. Dzięki twardej konstrukcji pudełko jest odporne na negatywny wpływ wilgoci oraz przypadkowe zgniecenie go podczas transportu lub zniszczenie od zbyt dużej wagi umieszczonych w nim kopert. Co więcej, pudełko można łatwo otworzyć i zamknąć dzięki klapie. Atutem drewnianych skrzynek jest możliwość umieszczenia graweru na ich powierzchni. Wystarczy wybrać wzór pasujący do motywu przewodniego przyjęcia weselnego oraz dodać imiona i datę ślubu. W taki sposób otrzymujesz w pełni personalizowaną skrzynkę, która może po tej uroczystości pełnić funkcję pojemnika do przechowywania kartek ze ślubu lub innych pamiątek.

Wybierając pudełko na koperty drewniane, warto zastanowić się, czy taka forma pasuje do stylu całego wesela. Drewniana skrzynka świetnie sprawdzi się w aranżacjach rustykalnych, boho czy greenery, jednak może nie być odpowiednia do klasycznych, eleganckich wesel czy tych przygotowanych w stylu glamour.

Pudełko na koperty weselne – szklana szkatułka

Szukasz nietypowych rozwiązań? To propozycja idealna dla Ciebie! Szklane pudełko na koperty to bardzo nieszablonowe rozwiązanie, które ze względu na nieduże gabaryty, sprawdzi się podczas niewielkich przyjęć, gdy kopert nie jest zbyt dużo. Niemniej jednak szkatułka z przezroczystymi ściankami połączonymi metalowymi okuciami to bardzo eleganckie rozwiązanie, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę przy wyborze pudełka na koperty. Co więcej, pudełko na koperty weselne w formie szklanej szkatułki może być dodatkowo personalizowane techniką kolorowego nadruku UV.

Taka szkatułka z pewnością sprawdzi się w przypadku przyjęć utrzymanych w eleganckim stylu, a po ślubie i weselu może być użytkowana jako pojemnik na biżuterię, czy szkatułka do przechowywania pamiątek – pozostałości po dniu ślubu.

Obawiasz się, że pudełko nie będzie pasować do pozostałych elementów wybranych na uroczystość? Dobrym rozwiązaniem jest komplet dodatków zawierający kilka elementów w jednym stylu – na przykład skrzynię na koperty i pudełko na obrączki. Zakup zestawu daje pewność, że oba te elementy będą do siebie idealnie pasowały.

Prezenty od gości weselnych to bardzo miły gest i nieodłączny element każdego przyjęcia weselnego. Warto przewidzieć wcześniej sposób ich przyjmowania i przechowywania. Dzięki temu podczas składania życzeń nie wkradnie się niepotrzebne zamieszanie, a prezenty będzie można łatwo i bezpiecznie przetransportować.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X