Checklista panny młodej – o czym musi pamiętać?

Checklista panny młodej – o czym musi pamiętać?

Coś pożyczonego, coś niebieskiego, coś nowego i coś starego – tak w bardzo dużym skrócie wygląda lista koniecznych na ślubie elementów stroju panny młodej. Jednak czy bazując na tej liście, panna młoda będzie gotowa na swój wielki dzień? Zwyczaje ślubne, podobnie jak ten wyszczególniony, są bardzo ważnym elementem wieloletniej tradycji. Jednak lista rzeczy koniecznych do załatwienia, przygotowania czy kupienia by wszystko poszło zgodnie z założeniami i planem, jest znacznie dłuższa. O czym powinna pamiętać panna młoda i co warto uwzględnić na checkliście przygotowań przedślubnych?

Wszystko w jednym miejscu – terminarz ślubny

Zapanowanie nad przygotowaniami, ustaleniami, umowami z dostawcami czy terminami spotkań będzie znacznie łatwiejsze, gdy wszystkie najważniejsze informacje zostaną zebrane w jednym miejscu. Elementem, który ułatwi pannie młodej planowanie, jest terminarz ślubny. Terminarz może mieć postać kalendarza, segregatora czy notesu, który zawiera wiele kluczowych informacji ważnych z perspektywy organizacji ślubu i wesela. Ponadto, jest w nim przestrzeń na prywatne zapiski, zaznaczenie kluczowych elementów, które są już gotowe, ale dopisanie również własnych, nieuwzględnionych w terminarzu. Warto zaopatrzyć się w taki element już na początku organizacji ślubu i wesela. Ułatwi to planowanie, zakup wszelkich niezbędnych dodatków, dopilnowanie załatwień, a także będzie wspaniałą pamiątką wraz z pozostałościami po ślubie.

Checklista – co na niej uwzględnić?

Z całą pewnością każda przyszła panna młoda sporządza listę, na której zawiera kluczowe elementy niezbędne w trakcie ślubnych przygotowań. W dużej mierze ma to związek z wyglądem, a zatem z suknią ślubną, biżuterią, butami czy welonem. W świetle przywołanej na początku tradycji, jeśli chodzi o coś niebieskiego, zwykle panny młode sięgają po podwiązkę. Podwiązki dla panny młodej to niewidoczne detale, dlatego ich kolor nie ma dużego znaczenia i nie wpłynie na wygląd całej stylizacji. Dlaczego kolor niebieski? Wg tradycji symbolizuje on miłość i wierność, a także szczęście. Oczywiście podwiązka w kolorze niebieskim nie jest koniecznością. Kolor niebieski można wykorzystać również jako motyw przewodni wesela, czy uwzględnić w stylizacji w inny sposób wg własnych upodobań.

Fryzura – ważna część ślubnej stylizacji

Podczas przygotowań do ślubu nie warto zapominać o tak ważnej kwestii, jak ozdoby do włosów. To kluczowy element wyglądu, który powinien znaleźć się na checkliście każdej przyszłej panny młodej. Wiele pań stawia na upięcia włosów, a te najlepiej komponują się wraz z opaskami, delikatnymi spinkami czy wsuwkami. Popularne są też grzebyki ozdobne czy diademy. Ozdoby do włosów sprawiają, że fryzura prezentuje się bardziej odświętnie i elegancko.

Wieczór panieński jako element ślubnych przygotowań

W świetle kolejnej tradycji, bez której trudno wyobrazić sobie przygotowania do ślubu, wartym uwagi elementem jest wieczór panieński. Jest to wydarzenie najczęściej organizowane przez świadkową we współpracy z koleżankami, siostrami czy kuzynkami przyszłej panny młodej. To huczne wydarzenie w kobiecym gronie charakteryzuje się szampańską zabawą, a także bogate jest w szereg atrakcji, gier oraz w akcesoria na wieczór panieński. Należą do nich balony z tematycznymi nadrukami, gadżety, kolorowe dekoracje, confetti, tematyczne słomki do napojów czy banery lub plakaty ścienne.

Będąc przyszłą panną młodą, warto uwzględnić to wydarzenie na liście, chociażby po to, aby zakupić idealny strój, a także zaplanować odpowiedni termin niekolidujący z innymi ważnymi planami powiązanymi ze ślubem.

Utworzenie listy ważnych spraw i rzeczy koniecznych do realizacji przed ślubem może znacznie ułatwić planowanie. Dzięki checkliście z całą pewnością wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X