Jak wybrać księgę gości weselnych – rodzaje i polecane wzory

Jak wybrać księgę gości weselnych – rodzaje i polecane wzory

Zawarcie związku małżeńskiego to wydarzenie, które niewątpliwie zapada pamięć, jednak aby ją pielęgnować, istotne są takie detale jak zdjęcia, film czy… księga gości. Ostatni element jest stosunkowo młodą praktyką, jednak bardzo często spotykaną na organizowanych obecnie weselach. Księga gości może przybierać różną formę – być książką w grubej oprawie, ale może też być ramą, do której wrzuca się drewniane serduszka, listki lub inne elementy wraz z podpisami gości. Bez względu, na który rodzaj się zdecydujesz, z całą pewnością księga gości weselnych będzie przemiłą pamiątką na lata – zarówno dla Ciebie i twojego męża lub Twojej żony, jak i dla całej Waszej rodziny.

Wpis do księgi gości weselnych ze zdjęciami

Każda para młoda chce, aby ich ślub był wyjątkowy i odmienny od innych, organizowanych w ich bliskim otoczeniu. Narzeczeni prześcigają się w pomysłach na coś spektakularnego i nietypowego, by zadowolić swoich gości. Księga gości może być formą atrakcji na weselu. Wystarczy, że zadbasz o ściankę, koniecznie dostosowaną do motywu i kolorystyki całego wesela, a także przygotujesz polaroid, wkłady wymienne, klej, kolorowe długopisy i flamastry, a także kolorowe naklejki i gadżety. Dzięki wszystkim tym elementom goście będą mogli robić sobie zdjęcia, które następnie mogą albo zachować dla siebie na pamiątkę, albo wkleić do księgi gości wraz z osobistą dedykacją. Wpis do księgi gości weselnej opatrzony zdjęciem, a dodatkowo udekorowany naklejkami, odręcznymi rysunkami i życzeniami dla nowożeńców będzie świetną pamiątką, a dla gości wspaniałą zabawą.

W przypadku podjęcia decyzji o takim rozwiązaniu najlepszym wyborem będzie klasyczna księga gości w postaci pustej książki w twardej oprawie, z grubymi kartkami i okładką. Istotne jest, aby księga gości była dopasowana kolorystycznie do motywu przyjęcia. Podczas zakupu księgi zwróć uwagę na kolor stron. Bardzo elegancko wyglądają księgi z czarnymi stronami, jednak w takiej sytuacji warto zadbać o to, by długopisy czy pisaki były do tego koloru dostosowane.

Elegancka księga gości – Komplet numer 3

Księga wpisów weselnych w oryginalnym wydaniu

Podczas trwania wesela, gratulacji i życzeń dla nowożeńców nie ma końca, zatem wiele par może nie chcieć dodatkowo prosić o wpisy do księgi gości z życzeniami czy dedykacjami. Wartym uwagi rozwiązaniem jest księga wpisów weselnych w postaci drewnianej ramy do wrzucania drewnianych elementów o określonym kształcie. Taka rama będzie nie tylko wygodnym rozwiązaniem dla gości – w końcu wystarczy jedynie złożyć podpis na drewnianym serduszku, piórku czy listku, i wrzucić ten element do ramy. Dzięki przeszklonej części frontowej wszystkie podpisy będą dobrze widoczne, a drewniane elementy ułożą przyjemną dla oka kompozycję. Rama w takiej formie może po weselu zawisnąć na ścianie domu nowożeńców jako element dekoracyjny, a jednocześnie gustowna pamiątka z tego najważniejszego dnia.

Drewniana Księga Gości rama do wrzucania w kształcie serca

Innym rozwiązaniem o nieco podobnej charakterystyce jest drewniana skrzyneczka z sercami. To rodzaj szkatułki z prośbą do gości o umieszczenie ich podpisu na drewnianych serduszkach. Drewniana księga gości w formie skrzyneczki zajmie znacznie mniej miejsca w domu aniżeli rama i będzie można ją przechowywać w szafie czy na regale, a także z łatwością przewieźć w przypadku przeprowadzki. Księga gości w takim wydaniu umożliwia personalizację poprzez grawerowanie imion nowożeńców, daty oraz miejsca ślubu.

Plakat jako księga gości

Kolejną propozycją na nowoczesną księgę gości jest plakat wykonany na płótnie, przedstawiający drzewo, parę młodą oraz imiona nowożeńców. Liście drzewa to serca – miejsca do złożenia podpisu przez gości weselnych. Personalizowana księga gości w formie plakatu to nietypowe, ale nowoczesne rozwiązanie, które bardzo ładnie się prezentuje. W związku z tym, że plakat jest wydrukowany na płótnie, to po złożeniu przez gości podpisów można go od razu powiesić na ścianie w przyszłym domu pary młodej. Nie ma konieczności wstawiania plakatu w dodatkową ramę.

Wzorów księgi gości jest wiele i z całą pewnością każda para znajdzie dla siebie odpowiedni rodzaj. Warto zadbać o to, by księga była spójna z dekoracjami ślubnymi i stylem wydarzenia. Wypełniona przez gości weselnych księga, bez względu na jej wygląd, sprawi wiele radości małżonkom, szczególnie po wielu latach od dnia ślubu.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X