Ślub w stylu rustykalnym

Ślub w stylu rustykalnym

Planowanie ślubu bardzo często rozpoczyna się od doboru motywu przewodniego wydarzenia. Ma to olbrzymie znaczenie już na etapie wyboru sali. Zdecydowana większość sal weselnych utrzymana jest w klasycznym, eleganckim stylu, a im bardziej sprecyzowane wymagania narzeczonych, tym więcej pojawia się trudności. Interesującym motywem wesela, który warto wziąć pod uwagę, jest styl rustykalny. Czym się charakteryzuje i jak dobrać dekoracje rustykalne?

Wesele w stylu rustykalnym

Jest to styl nawiązujący do motywów naturalnych, związanych z wiejskim i sielskim życiem, wśród zieleni, polnych kwiatów, owoców i warzyw, wśród tego, co nieprzetworzone oraz nadszarpnięte zębem czasu. Co prawda nie jest to też stricte styl wiejski i przaśny, bo styl rustykalny odpowiednio skomponowany prezentuje się naprawdę stylowo i ponadczasowo. Jednak aby zorganizować wesele w takim stylu, konieczne jest odpowiednie miejsce. Najlepiej sprawdzi się sala w stylu drewnianej chaty lub stodoły. Można również takie wesele zorganizować w jurcie lub całkowicie pod gołym niebem. Biorąc jednak pod uwagę lokalną pogodę, należy przewidzieć miejsce z zadaszeniem.

Ślub rustykalny – zaproszenia

Omawiany styl charakteryzuje się prostotą, zatem wybierając zaproszenia na ślub rustykalny, należy zrezygnować z dekoracyjnych zdobień, błyskotek czy złoceń. Idealnym rozwiązaniem będą rustykalne zaproszenia ślubne wykonane na papierze ekologicznym uzupełnionym koronką i dopełniającym całość elementem wykonanym z drewna. W stylu rustykalnym występują takie dodatki jak sznurek jutowy, którym można również przewiązać kopertę z zaproszeniem.

Zaproszenie ślubne w stylu Vintage EKO Kolekcja Koronka Eko

Wesele w stylu rustykalnym charakteryzuje sie określoną kolorystyką, a dominującymi kolorami są: brąz, beż, butelkowa zieleń, biel. Wynika to z naturalnie występujących kolorów w przyrodzie. Rustykalne dekoracje to przede wszystkim takie elementy jak pnie drzew, koronki, białe serwetki, rośliny zielone, wiklina, polne kwiaty czy kosze owoców i warzyw.

Dekoracja rustykalnego stołu

Stół zajmuje istotne miejsce na liście elementów do udekorowania. Co powinno się znaleźć na rustykalnym stole? Oczywiście numeracja stołu, winietki, kwiaty, a także świece. Nie bez znaczenia są również serwetki czy podziękowania dla gości. Na stole można umieścić obrus, w białym, beżowym lub brązowym kolorze, a na nim w wazonie świeże, polne kwiaty, proste świece i dużo zieleni.

Świetnym pomysłem na winietkę w stylu rustykalnym, która może jednocześnie pełnić funkcję podarunku dla gości, jest mały słoiczek na przykład z miodem, z konfiturą albo ręcznie robioną świecą. Taki słoiczek warto przewiązać sznurkiem jutowym lub białą koronkową wstążeczką wraz z karteczką z imieniem osoby oraz datą ślubu. To miły podarek, a także bardzo funkcjonalny element informacyjny. Inną, pasującą do stylu rustykalnego winietką, może być drewniany krążek z imieniem i nazwiskiem. Decydując się na takie rozwiązanie, warto też zastosować drewniane podstawki pod świece, które wprowadzą więcej rustykalnego charakteru na stół.

Koronka KORONKI kremowa 35mm taśma ozdobna wstążka

Podczas organizacji wesela w stylu rustykalnym nie warto zapominać też o drobnych detalach jak na przykład zawieszki na alkohol. Dobrym rozwiązaniem będzie utrzymanie ich w stylu zaproszeń na ślub.

Zawieszki przywieszki na butelki Kolekcja koronka EKO

Styl rustykalny z roku na rok zdobywa coraz większe zainteresowanie Par Młodych. Wraz z tą tendencją zauważyć można rozwój całej branży ślubnej, a przez to powstawanie większej ilości klimatycznych miejsc na wesele oraz tematycznych dekoracji.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X