Ozdoby tortu weselnego – najlepsze propozycje

Ozdoby tortu weselnego – najlepsze propozycje

Torty ślubne już dawno wyszły poza ramy standardowego cukiernictwa i obecnie rozpatrywać je można wręcz w kategoriach dzieł sztuki. I choć te słodkie dzieła są ulotne, to ich smak i wygląd zapamiętać można na długo. Tort to ważny element każdego przyjęcia weselnego. Państwo Młodzi wspólnie w uroczysty sposób go kroją, a następnie częstują nim siebie nawzajem. Całość tego obrzędu poprzedzona jest uroczystą prezentacją tortu zebranym gościom. W związku z tym jego wygląd ma olbrzymie znaczenie. Jakie zatem ozdoby na tort weselny warto wybrać?

Elegancja w cukierniczym wydaniu

Na klasycznym przyjęciu weselnym nie może zabraknąć pięknego, eleganckiego, kilkupiętrowego tortu, który jest wykończony na gładko albo masą cukrową lub pokryty pysznym kremem – koniecznie w kolorze białym. Na takim torcie pojawić się mogą delikatne pikowania. Bywa, że poszczególne piętra są przyozdobione dekoracyjnymi kokardami, kropeczkami, perełkami, pozłacanymi paseczkami lub też świeżymi kwiatami w białych albo pastelowych kolorach. Aby jeszcze mocniej zaakcentować okoliczność, na jaką tort został przygotowany, stosuje się figurki na tort weselny. Ta praktyka w ciągu ostatnich lat znacznie ewoluowała, a asortyment znacznie się poszerzył. Najbardziej znanym rodzajem są figurki wykonane z gipsu i przedstawiające parę młodą. Jednak ciekawszym i bardziej nowoczesnym sposobem ozdobienia tortu jest figurka na tort weselny w postaci toppera. Jest to forma tabliczki w formie napisu, kształtu przedstawiającego Parę Młodą lub określonego motywu.

Figurka na tort z PLEXI czarna Wzór 15

Dekoracja tortu weselnego w stylu naked cake

Od kilku sezonów ciasta naked cake to zdecydowany trend wśród ślubnych tortów. Pozornie nieidealny, niedopracowany wygląd to jego największy atut. Świetnie pasuje do wesel w organizowanych w stylu rustykalnym czy boho, odbywających się na świeżym powietrzu czy na salach typu stodoła. Jakie zatem dekoracje na tort weselny zastosować w tym przypadku? W dużej mierze zależy też od dodatków i dekoracji weselnych, a także gustu Pary Młodej. Torty typu naked cake można udekorować:

  • świeżymi kwiatami w połączeniu z zielonymi, roślinnymi dodatkami,
  • paprociami i szyszkami, lub ich imitacją,
  • dużą ilością świeżych owoców.

Podobnie jak w przypadku tortów klasycznych, również i tutaj zastosować można figurkę, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem będzie drewniany topper z napisem. Drewno idealnie wpasuje się w styl tortu i przyjęcia, a napis prezentujący imiona nowożeńców czy słowo wyrażające ich uczucia, będzie subtelnym dodatkiem dekoracyjnym.

Babeczki zamiast tortu

Innym, interesującym sposobem na dekorację, a raczej na przyrządzenie tortu weselnego, jest wykonanie go z babeczek lub monoporcji. Przygotowane i udekorowane babeczki zostają ułożone równo na piętrowej paterze, przez co wizualnie całość wygląda jak piętrowy tort. W tym przypadku dekoracja poszczególnych babeczek musi być bardziej subtelna, ale niezwykle dobrze dopracowana. W zasadzie tego typu tort świetnie sprawdzi się w przypadku każdego stylu wesela, bo wygląd babeczek, ich kształt, kolor czy dekoracja, pozostają całkowicie indywidualną sprawą i zależą w dużej mierze od możliwości i umiejętności wybranej cukierni.  Na najwyższym szczycie patery z babeczkami umieszcza się zwykle jeden nieduży tort do pokrojenia przez nowożeńców. Jest to idealne miejsce, by umieścić topper lub figurkę, na przykład napis Mr&Mrs w czarnym kolorze.

Figurka na tort TOPPER czarny MR & MRS

Tort z babeczek ma przede wszystkim jedną, bardzo ważną zaletę – każda podana gościom porcja prezentuje się ładnie i wygląda bardzo apetycznie.

Trochę humoru przy deserze

Należy pamiętać, że wesele to jednak radosne wydarzenie, w którym dobry humor i świetna zabawa powinny być sprawą priorytetową. Nie dziwi więc fakt, że wiele par decyduje się na humorystyczną dekorację tortu. Najprostszym sposobem na wprowadzenie takiego elementu są zabawne figurki na tort weselny.

Figurka na tort Pani Młoda leżąca

Uciekający lub związany Pan Młody albo Pani Młoda z maczugą bądź też Para Młoda jadąca na traktorze. Propozycji zabawnych figurek jest wiele i z całą pewnością będą radosnym akcentem podczas wesela.

Jednak niektóre pary idą o krok dalej i nie poprzestają wcale na tym jednym drobnym akcencie. Dekoracja niektórych tortów to połączenie kreatywności i odwagi, bo oprócz figurki Pary Młodej na torcie znaleźć się mogą inne postacie np. członkowie rodziny. Niektóre pary decydują się na dekoracje z motywem zwierzęcym, elementami z ulubionego filmu czy książki. Ale również postaciami z bajek, czy elementami odzwierciedlającymi wspólną pasję nowożeńców.

Tort weselny to istotny element wesela, jednak dekoracja tortu weselnego i to, jak finalnie będzie wyglądał, zależy tylko od gustu i preferencji Państwa Młodych. Nie bez znaczenia jest też motyw i styl przyjęcia, a także kolorystyka. Również te elementy znacząco wpływają na jego wygląd. W przypadku tortu nie należy zapominać również o walorach smakowych, bo jednak tort jest deserem, który powinien być przede wszystkim smaczny.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X