Dekoracje kościoła na ślub – czym się kierować wybierając dekoracje

Dekoracje kościoła na ślub – czym się kierować wybierając dekoracje

Kiedy narzeczeni decydują się na organizację ślubu i wesela, w pierwszej chwili podejmują kluczowe decyzje związane z wyborem sali, cateringu, zespołu muzycznego, kamerzysty oraz fotografa. Jest to spowodowane koniecznością rezerwacji terminu tak, aby każdy usługodawca, którego chcemy zaangażować w tworzenie tego wydarzenia, był dostępny. Przygotowania ślubne rozpoczyna się później m.in. przez formalności kościelne, których zwykle nie realizuje się wcześniej niż rok przed datą ślubu. Jednak to właśnie ślub jest najważniejszym momentem dla Pary Młodej, dlatego nie warto zapominać o jego skrupulatnym przygotowaniu, również pod kątem dekoracji.

Dekoracje kościoła – o czym należy pamiętać

Każda parafia jest inna i każda posiada odrębne wytyczne, jeśli chodzi o organizację ślubu. W niektórych kościołach możliwe jest umieszczenie dekoracji, czy to zrobionych samodzielnie, czy też przygotowanych przez firmę dekoracyjną lub florystę. Jednak istnieją też parafie, w których jest to całkowicie zabronione, a o dekorację na ślubach dbają siostry zakonne lub specjalny pracownik współpracujący z parafią. W takim przypadku cały plan na dekorację może nie dojść do skutku, ponieważ zamysł przyszłych nowożeńców i osoby odpowiedzialnej za dekoracje, może być całkiem różny. Zanim zaczniesz planować przystrojenie kościoła, upewnij się, jakie zasady panują w parafii, w której odbędzie się ślub. Wiedza na ten temat pozwoli lepiej przygotować się na każdą ewentualność i ograniczy niepotrzebny stres.

Wystrój kościoła na ślub

W większości przypadków to jednak narzeczeni lub wybrana przez nich firma odpowiada za dekoracje kościoła na ślub. Jakie dekoracje zastosować i o czym pamiętać podczas wyboru poszczególnych elementów? Strojenie kościoła na ślub dotyczy kilku głównych obszarów -dekoracji ołtarza, miejsc siedzących dla Pary Młodej i świadków oraz przejścia wzdłuż ławek w kierunku ołtarza.

Ołtarz

W tej części kościoła warto zastosować wiązanki świeżych kwiatów. W zależności od wielkości kościoła, a zatem również i ołtarza, warto przewidzieć wcześniej jakie ilości kwiatów będą niezbędne tak, aby prezentowały się pięknie, okazale i odświętnie. Ołtarz to miejsce, w którym rozgrywa się cała ceremonia ślubna, zatem jego wygląd ma duże znaczenie. Dodatkami, które będą wyglądać pięknie w zestawieniu ze świeżymi kwiatami, będą lampiony lub szklane szerokie wazony ze świecami.

Miejsca Pary Młodej i świadków

Najważniejszymi osobami podczas ślubu są narzeczeni i ich świadkowie. Przeznaczone dla nich krzesła umieszcza się na środku kościoła, u stóp ołtarza. Klasycznie krzesła pokrywa się białymi pokrowcami, jednak mając możliwość zastosowania własnej dekoracji, można je dodatkowo przyozdobić. Czym? Wstążką przewiązaną poziomo wzdłuż oparcia, kwiatami, bluszczem, girlandą perełkową lub organzą zawiązaną w kokardę. Niech dekoracja miejsc i kościoła będzie spójna z kolorystyką bukietu Panny Młodej i zastosowanym motywem wesela.

Girlanda perełkowa girlandy perłowe 5 szt 130 cm kolor biały

Droga do ołtarza

Pięknym zwyczajem podczas ślubu jest uroczyste wejście narzeczonych do kościoła i przejście jego środkiem w kierunku ołtarza. W związku z tym ustrojenie kościoła na ślub powinno obejmować również dekorację tej przestrzeni. W tym celu stosuje się między innymi długi, czerwony lub biały dywan, wyznaczający drogę i prowadzący narzeczonych od wejścia wprost do ołtarza. Jednak to nie jedyny element dekoracyjny, który warto zastosować. Wzdłuż dywanu, po obu stronach można również:

  • rozsypać białe lub czerwone płatki sztucznych róż,
  • ustawić lampiony lub szklane wazony ze świecami,
  • przewiązać ławki wstążką lub organzą,
  • doczepić kokardy do ławek,
  • ustawić dekoracyjne flakony na nóżce z kwiatami lub świecami.

Sztuczne płatki róż 500 szt BIAŁE

Planując dekorację na ślub pamiętaj, żeby sprawdzić, czy wszystkie dekoracje są dopuszczalne w Twoim kościele. Ponadto, miej na uwadze fakt, że po ceremonii kościół musi zostać uprzątnięty. Właśnie dlatego warto skorzystać z usługi firmy dekoracyjnej, ponieważ tuż po wydarzeniu to właśnie firma zajmie się wszystkim, podczas gdy świeżo upieczeni małżonkowie wraz z gośćmi weselnymi, udadzą się na salę świętować zaślubiny.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X