Dekoracje stołu weselnego

Dekoracje stołu weselnego

Przyjęcie weselne, tuż po ceremonii zaślubin, to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń dla Pary Młodej. Każda Para marzy, by jej dzień był idealny i dopięty w najmniejszym szczególe. Na weselu liczy się dobra muzyka, wspaniałe jedzenie, ale niezwykle ważnym elementem, który łączy wszystko w spójną całość, są dekoracje. Stoły weselne i stół pary młodej zasługują na szczególną uwagę. Co powinno znaleźć się na stołach i o czym należy pamiętać, dobierając artykuły ślubne do ich dekoracji?

Bukiety na stół weselny

Kwiaty lub rośliny zielone to ważny element dekoracji każdego przyjęcia, nie tylko weselnego. Jednak właśnie w tym przypadku kwiatowe kompozycje powinny być szczególnie dopracowane. W doborze dekoracji, a zatem również bukietów, ważny jest styl wydarzenia. Czy wesele będzie utrzymane w klasycznej, eleganckiej formie, a może w stylu rustykalnym czy greenery. Dobierając konkretny styl dekoracji i wygląd bukietu Panny Młodej, analogicznie przygotowuje się bukiety na stół weselny. Jednak nie tylko rodzaj i kolorystyka kwiatów odgrywa istotne znaczenie, ale również ich kompozycja, oraz wygląd wazonu. W przypadku wazonów na wysokiej nóżce świetnie sprawdzą się bukiety o luźnej kompozycji ze zwieszonymi pnączami. Niskie flakony będą idealne zarówno do rozłożystych, klasycznych bukietów składających się z wielu różnych kwiatów, jak i wiązanek ciętych róż czy tulipanów.

Dekoracja stołu weselnego powinna uwzględniać również świece. To właśnie one wprowadzą romantyczny klimat i będą świetnym uzupełnieniem dla kwiatowych kompozycji. Rodzajów i sposobów ich wykorzystania jest wiele – świece o kształcie walca mogą być umieszczone w szklanych tubach, lub na drewnianych podstawkach. W klasycznych dekoracjach świetnie sprawdzą się cienkie, długie świece na eleganckich, jedno lub wieloramiennych świecznikach. Ciekawą dekoracją na stole weselnym mogą być też szklane, niskie wazony napełnione wodą, po której tafli pływają owalne świeczki.

Pozostałe dekoracje

Stoły weselne to miejsce rozmów, konsumpcji pysznych potraw, integracji z innymi uczestnikami wydarzenia. Odpowiednio dobrani przy stolikach goście, będą się dobrze ze sobą bawić i zapamiętają wesele na długo. Aby ułatwić dotarcie gościom do właściwego stołu, istotny elementem są winietki. Mogą one przybrać formę klasycznych karteczek z imieniem i nazwiskiem, jednak zależności od stylu wesela, możliwości przypisania właściwego miejsca przy stole jest znacznie więcej. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku wesela o rustykalnym charakterze będą winietki w formie krążków wykonanych z brzozowego drewna z wetkniętą w nie karteczką z imieniem i nazwiskiem.

winietki brzoza

Inną, równie ciekawą propozycją w tym stylu są wizytówki – plastry brzozy z napisanymi na nich personaliami. Taki plaster może być umieszczony na przykład na serwetce.

Aby goście trafili do odpowiedniego stołu, warto zastosować oznaczenia numeryczne. Mogą one przybrać formę pionowej tabliczki z numerem, balonu z helem unoszącego się ponad stołem, czy napisu przedstawionego na bezbarwnym tle.

Dekoracja stołu pary młodej

Najważniejszym miejscem na weselu jest zdecydowanie stół pary młodej. Zwykle siedzą przy nim nie tylko świeżo upieczeni małżonkowie, a także ich rodzice lub świadkowie. Dekoracja stołu pary młodej powinna być bardziej okazała, odznaczająca się na tle pozostałych stołów, zdecydowanie bardziej odświętna, ale jednak spójna z resztą dekoracji. W zależności od indywidualnej wizji można zastosować kilka rozwiązań, dzięki którym stół pary młodej będzie unikalny i jedyny w swoim rodzaju.

Istotą każdego stołu pary młodej są kwiaty i to one z całą pewnością będą najbardziej dominującym elementem wśród dekoracji stołu. Podobnie jak na pozostałych stołach weselnych, również na stole pary młodej powinny znaleźć się też świece. Jednak warto uzupełnić dekorację stołu, a raczej miejsce przed stołem pary młodej, dodatkowym elementem w postaci drewnianych lub metalowych lampionów.

Niezwykle popularnym rozwiązaniem dekoracyjnym są drewniane koła z napisami. Personalizowane koła mogą przedstawiać imiona małżonków lub też napisy Żona i Mąż. Tego typu dekoracja może być umieszczona zarówno na tle za plecami pary młodej jak również na oparciach krzeseł małżonków.

Alternatywą dla tego rozwiązania mogą być drewniane napisy umieszczone na stole pary młodej, pośród kwiatów.

Na stole weselnym każdy element ma znaczenie, a odpowiednio skomponowane dekoracje będą pięknym tłem dla całego podniosłego wydarzenia.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X