Wystrój kościoła na wesele – jak zrobić to dobrze

Wystrój kościoła na wesele – jak zrobić to dobrze

Jeżeli razem z małżonkiem zdecydowaliście się na tradycyjny ślub i wypowiedzenie sobie słów przysięgi przed ołtarzem w kościele, to jest to najważniejsze miejsce podczas całego wydarzenia. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na jego dekoracje. Choć kościoły same w sobie są często bardzo dekoracyjne, to jednak istnieje masa świetnych dodatków, które dodatkowo podkreślą charakter wydarzenia. Oczywiście bazą będą świeże kwiaty, które zwykle ozdabiają ołtarz, ale tego dnia powinny to być bukiety odświętne, najlepiej pasujące kolorystycznie do bukietu Panny Młodej oraz innych ślubnych dekoracji. W jaki sposób odpowiednio przystroić kościół na ślub, by był piękną oprawą całego wydarzenia?

Droga prowadząca do ołtarza

Momentem, który rozpoczyna całą ceremonię, jest przejście Panny Młodej w towarzystwie swojego ojca lub Pana Młodego w kierunku ołtarza. Jest to stały element praktycznie każdego ślubu, dlatego droga prowadząca do ołtarza powinna zostać udekorowana. Jedną z możliwości jest długi dywan, w czerwonym lub białym kolorze. Jeżeli samodzielnie przygotowujesz dekoracje, to warto skorzystać z wypożyczalni ślubnych, które posiadają takie dywany w swojej ofercie.

Biały dywan do kościoła szerokość 1 metr, długość 20 metrów

Kolejną możliwością dekoracji do zamieszczenia pośrodku kościoła, są drewniane tabliczki z hasłami przedstawiającymi fragmenty Hymnu o miłości. To nietypowe rozwiązanie, jednak pięknie się prezentuje i warto zwrócić na nie uwagę podczas planowania dekoracji do kościoła.

Małe jasne Tabliczki z hymnem o miłości – zestaw 12 sztuk ze stojaczkami

Niezwykle eleganckim rozwiązaniem, ale jednak nieco droższym, są świece tuby w szklanych wazonach lub słoikach. Świece w oprawie ze szkła to piękny element dekoracyjny, jednak warto pamiętać, że im dłuższy kościół, tym zwiększa się koszt takiej dekoracji, m.in. ze względu na koszt świec. Optymalną finansowo możliwością są drewniane lampiony, do których wystarczy włożyć świece typu podgrzewacze.

Podgrzewacze świeczki tea lighty BIAŁE 50szt

Bez względu na typ świetlnej dekoracji, subtelnym dodatkiem do całości będą sztuczne płatki róż rozsypane wzdłuż całej drogi, po jej prawej i lewej stronie kościoła.

Miejsca siedzące Pary Młodej

Przed samym ołtarzem kluczowe miejsca siedzące zajmują przyszli małżonkowie, a tuż za nimi, świadkowie. Miejsca siedzące pary młodej mogą być nieco bardziej zaaranżowane i choć nie ma na nich miejsca na zbyt dużo dekoracji, to warto jednak je delikatnie przystroić. W tym celu można na przykład wykorzystać śnieżnobiałe pokrowce oraz napisy w kole “Żona” i “Mąż”. Dla lepszego efektu można dodatkowo przymocować kilka kwiatów lub zielonych gałązek eukaliptusa.

Napisy w kole mąż żona komplet na tło

Warto też nadmienić, że krzesła to nie jedyna opcja miejsc siedzących dla przyszłych małżonków. Zamiast nich można zastosować piękną, kutą, metalową ławeczkę. Delikatnie przystrojona świeżymi kwiatami czy organzą zapewni niesamowity efekt wizualny, co z całą pewnością zostanie oddane na zdjęciach i filmie zrealizowanych podczas ślubu.

Metalowa kuta ławeczka w kolorze przecierana biel

Wystrój kościoła na wesele to sprawa indywidualna. Zawsze warto wziąć pod uwagę styl kościoła, jego poziom dekoracyjności, oraz wielkość. Dekoracje powinny być stonowane i subtelne, a także zapewniać swobodę podczas całej ceremonii.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X