Klasyczne trendy ślubne, których nie warto już wykorzystywać

Klasyczne trendy ślubne, których nie warto już wykorzystywać

Trendy ślubne ewoluują, w zasadzie z sezonu na sezon. Wiele obecnie wykorzystywanych stylów nawiązuje do charakteru tych biesiad, które organizowano dawniej. Obecnie nie dziwi nikogo już przyjęcie weselne w stylu rustykalnym – zorganizowane w drewnianej stodole, a także lekkie, koktajlowe przyjęcia pod chmurką. Jednak klasyczne wesela wciąż wiodą prym, będąc jedynie nieznacznie unowocześnione. Których klasycznych trendów ślubnych nie warto już wykorzystywać?

Ogromna sala weselna i przyjęcie na setki osób

Przyjęcie rodem z Brytyjskiego tronu? Totalnie passé! Oczywiście, jeżeli liczba waszych gości – rodziny i przyjaciół- to 200 lub 300 osób, nie da się go zorganizować inaczej, jak zapraszając wszystkich, którzy są dla Was ważni. Istotnym jest też fakt, że najbardziej pojemne sale na przyjęcia weselne są utrzymane w klasycznym, wytwornym i nierzadko krzykliwym stylu, zatem nie ma możliwości, aby przyjęcie nabrało kameralnego, lekkiego charakteru. Jednak jeśli duże przyjęcie wymaga zaproszenia gości “na siłę”, bo tak wypada lub trzeba, warto to dobrze przemyśleć. Zbyt duża liczba osób, szczególnie obcych (dalekich krewnych czy sąsiadów) może przytłoczyć i nie pozwoli na wykorzystanie w pełni tego emocjonującego wieczoru. Ślub i wesele to wydarzenie, które powinno zgromadzić przy Was osoby najbliższe waszemu sercu, które będą szczerze zadowolone z zaproszenia i z ogromną chęcią na nie przybędą.

Luksus i przepych w niewłaściwej aranżacji

Każdy styl ślubny to inne dodatki, elementy dekoracyjne i kolory, które mają wpływ na charakter wydarzenia. Obecnie w trendach wciąż utrzymują się style boho, rustykalne czy vintage, jednak wciąż niezaprzeczalnym, klasycznym kierunkiem, jest styl glamour. Jest to zdecydowanie styl luksusowy i wytworny, pełen splendoru i elegancji, w którym dominują błyszczące, złote lub srebrne dodatki, a także biel oraz ogromne ilości świeżych kwiatów w jasnych, neutralnych barwach. Styl glamour może być piękny i nie wyglądać tandetnie o ile nie zostanie potraktowany po macoszemu. Jeśli nie masz pomysłu lub chcesz wybrać tańsze zamienniki, jak np. sztuczne kwiaty – to lepiej z niego zrezygnuj. Wybierając przyjęcie weselne w stylu glamour, zadbaj, aby sala na przyjęcie weselne była utrzymana w dokładnie takim stylu oraz dobierz dodatki tak, by podkreślały charakter wydarzenia, a nie odwracały uwagę gości od tego, co najważniejsze, czyli dobrej zabawy.

Smokingi, fraki i garnitury

Moda męska, szczególnie bankietowa i koktajlowa nieco ewoluowała w ostatnich latach. Jest to też spowodowane zmianą w stylu organizacji przyjęć weselnych, które stały się nieco mniej formalne, choć wciąż przygotowywane są z zachowaniem oficjalnego charakteru. Mężczyźni nie są już zobowiązani do zakładania pełnego garnituru w jednolitym kolorze. Oczywiście jak najbardziej nie jest to zabronione i wciąż jest świetnym rozwiązaniem, jednak dzięki drobnym zmianom w ubiorze mężczyźni mogą się nieco wyróżnić na tle innych gości płci męskiej. Niesztampowym rozwiązaniem jest na przykład zastosowanie w stylizacji drewnianych dodatków, m.in. spinek do mankietów czy muszki.

Muszka MUCHA drewniana dla Pana Młodego Świadka kolor brązowy

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Pana Młodego. Garnitur w kratę? A może spodnie w innym kolorze niż marynarka? Każdy, a przede wszystkim Pan Młody, powinien czuć się na ślubie i weselu naprawdę komfortowo. Warto, aby wybrany garnitur, oczywiście dobrze skrojony i dopasowany do sylwetki, odzwierciedlał charakter właściciela oraz spełniał jego oczekiwania. Co ważne, nie każdy gość może wiedzieć, na co może sobie pozwolić i jaki ubiór będzie odpowiedni. Jeżeli charakter przyjęcia jest nieco mniej formalny, warto poinformować o tym gości, tak by wiedzieli, że mogą trochę inaczej skomponować swoją garderobę.

Tradycyjny polski obiad dla wszystkich

Nie wyobrażasz sobie obiadu ślubnego bez rosołu z makaronem i kotletów schabowych? A może warto jednak wyjść poza klasyczne ramy i zapomnieć o tym tradycyjnym, niedzielnym posiłku? Ludzie coraz bardziej otwarci są na nowości i nietypowe smaki. Sale weselne oferują ciekawe propozycje kulinarne, które z całą pewnością będą miłą odskocznią od codzienności. Płacąc za catering, warto wybrać menu, które będzie lekkim zaskoczeniem dla gości. Na przyjęciach weselnych obiad bardzo często jest podawany na półmiskach z różnymi rodzajami mięs i dodatków. Jeśli bardzo zależy Ci, aby wśród nich pojawił się wspomniany rodzaj potrawy, to żaden problem, jednak niech to będzie jedna z propozycji, a nie jedyna opcja. Warto też w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że coraz więcej osób spożywa menu wegetariańskie, wegańskie lub też boryka się z alergiami pokarmowymi. Warto uprzednio podpytać wszystkich zaproszonych gości, jakie menu preferują, tak by bez przeszkód mogli zjeść coś smacznego bez strachu o zawartość talerza.

Menu weselne KOLEKCJA koronka EKO

Każde przyjęcie weselne powinno być organizowane wg preferencji przyszłych małżonków. I choć trendy się zmieniają, nie zawsze warto za nimi podążać. W większości przypadków klasyczne rozwiązania są najlepsze, jednak czasem warto je lekko odświeżyć i unowocześnić, tak aby przyjęcie było niezapomniane nie tylko w oczach Pary Młodej, ale również wszystkich gości.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X