Jakie atrakcje weselne warto zapewnić gościom na ślubie?

Jakie atrakcje weselne warto zapewnić gościom na ślubie?

Przyjęcie weselne powinno przede wszystkim kojarzyć się z dobrą zabawą. Jest to w końcu święto miłości, które małżonkowie chcą celebrować razem z zaproszonymi gośćmi. Wiele przyszłych Par Młodych zastanawia się: „Jakie atrakcje weselne warto zapewnić gościom na ślubie?”. Jeśli i ty wspólnie z narzeczonym/narzeczoną macie podobne rozterki, to ten artykuł jest właśnie dla Was! Z roku na rok trendy się zmieniają, co do tego nie ma wątpliwości, jednak istnieje lista tradycyjnych zabaw, które niezmiennie od lat pojawiają się na przyjęciach weselnych. Warto jednak oprócz nich sięgnąć po nieco nowsze, idące z duchem czasu atrakcje, które zadowolą również młodszych uczestników. O jakich atrakcjach mowa?

Ścianka do zdjęć i polaroid

Fotobudka przeżyła już czasy swojej świetności. Teraz czas na ścianki i błysk fleszy! Ścianka do zdjęć to fantastyczny pomysł na atrakcję na wesele. Dzięki niej goście będą mogli świetnie się bawić podczas robienia zdjęć, a jednocześnie wejdą w posiadanie miłej pamiątki. Oczywiście nie musi to się od razu wiązać z zapewnieniem sprzętu do robienia fotografii, bo większość osób ma telefony z aparatem, więc do wykonania pamiątkowych zdjęć wystarczy zaaranżowana gustownie przestrzeń. Jednak ścianka może być jedynie elementem większej atrakcji. Jeśli wraz ze ścianką przygotujesz polaroid z zapasem wkładów do aparatu, księgę gości oraz kolorowe długopisy lub pisaki, oraz naklejki, goście będą mogli wpisać życzenia, opatrując je świeżo wykonanym zdjęciem. Pamiętaj, że im bardziej nietypowa i charakterystyczna ścianka, tym większe prawdopodobieństwo, że zdjęcia zostaną opublikowane na social mediach gości. To z kolei może oznaczać, że atrakcja była naprawdę udana, a goście świetnie się bawili!

https://dekorak.pl/k/ksiega-gosci-na-wesele/tradycyjne-i-personalizowane-ksiegi-gosci/

Fontanna czekoladowa i słodki stół

Cóż to byłoby za przyjęcie weselne bez słodkości! Oczywiście pierwsze skrzypce odgrywa tort, który jest ważnym elementem wesela, jednak na przyjęciu pojawiają się również ciasta, babeczki i ciasteczka. Są to standardowe desery, których nie należy rozpatrywać jako atrakcje na przyjęciu. A przynajmniej nie, jeśli znajdują się na stołach wyłożone na paterach. Jednak jeśli słodkości zostaną pięknie wyeksponowane w postaci słodkiego stołu, to z całą pewnością można powiedzieć, że jest to atrakcja i to całkiem przyjemna. Słodkie stoły już od kilku sezonów są bardzo częstym elementem przyjęć weselnych. Takie rozwiązanie ma kilka zalet – przede wszystkim pięknie i zachwycająco wygląda. Ponadto, bardzo często na słodkim stole goście znaleźć mogą nietypowe desery, które trudno gdziekolwiek dostać. Wydzielenie strefy deserowej zapewnia też więcej miejsca na stolikach, przy których siedzą goście, co wygląda schludnie i jest też wygodne dla obsługi.

Foremki na muffiny papilotki słodki bufet Candy Bar

Ciekawym urozmaiceniem słodkiego stołu lub też osobną atrakcją jest fontanna czekoladowa. Pyszna mleczna lub gorzka, płynna czekolada oraz świeże owoce i kolorowe dodatki to idealny sposób na smaczną, słodką przekąskę podczas przyjęcia weselnego. Goście niewątpliwie docenią tego typu atrakcję.

Animator dla dzieci

Przyjęcie weselne to głównie wydarzenie przygotowywane z myślą o dorosłych. Jednak co w sytuacji, gdy zaproszeni goście posiadają dzieci, którymi podczas wesela trzeba się zająć? Rodzice pewnie większość czasu spędzą podczas opieki i zabawy z dziećmi, aniżeli świętując z Parą Młodą do białego rana. Można jednak nieco ulżyć rodzicom i dać im możliwość na swobodę i trochę czasu na dobrą zabawę. Świetną atrakcją, która sprawdzi się, gdy na weselu ma pojawić się sporo dzieci, jest wynajęcie animatora na wesele, który zaopiekuje się maluchami i zorganizuje im świetną, adekwatną do wieku rozrywkę. Takie rozwiązanie to podwójna korzyść – dla dzieci, ponieważ będą miały ciekawie zorganizowany czas, oraz dla rodziców, którzy będą mogli się świetnie bawić wraz z innymi gośćmi weselnymi.

Atrakcje na weselne to dobry pomysł o ile ich ilość nie będzie przytłaczająca. Warto pamiętać, że już samo przyjęcie weselne to atrakcja, a jednocześnie duże przedsięwzięcie. Nic nie zastąpi dobrego towarzystwa, smacznego jedzenia i świetnej muzyki, które są podstawą dobrej zabawy na przyjęciu weselnym.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X