Baby shower – dekoracje na przyjęcie

Baby shower – dekoracje na przyjęcie

Wiele trendów i nietypowych świąt, które obchodzone są w innych krajach, sukcesywnie przenika do naszej kultury, na stałe znajdując w niej dla siebie miejsce. Tak stało się m.in. ze świętem Halloween, a także… Baby Shower, inaczej nazywane bociankowym. Czym jest to święto, w jaki sposób się je obchodzi i jakie dekoracje mogą okazać się przydane do organizacji tego typu przyjęcia?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to przyjęcie wyprawiane na cześć przyszłej mamy i jej wkrótce narodzonego dziecka. Najczęściej organizuje się je w ostatnich tygodniach przed rozwiązaniem, a uczestnikami zabawy są zwykle kobiety – przyjaciółki, koleżanki siostry i kuzynki przyszłej mamy. Nie jest to typowe przyjęcie jak z okazji urodzin czy wieczoru Panieńskiego, ponieważ głównym motywem przewodnim jest wszystko to, co wiąże się z macierzyństwem, ale w słodkim, pastelowym i sielskim wydaniu.

Jak przygotować przyjęcie by było niezapomnianym i pełnym wspomnień przeżyciem dla przyszłej mamy i wszystkich gości uczestniczących w przyjęciu?

Miejsce wydarzenia i dobór dekoracji

Baby shower może odbywać się w domu, w restauracji czy, jeśli pogoda pozwoli, na świeżym powietrzu. Tak naprawdę każde miejsce będzie odpowiednie, o ile zadbamy o właściwą dekorację i komfortowe warunki. Warto zaznaczyć, że jest to bardzo ważne wydarzenie z perspektywy kobiety będącej w ciąży, ponieważ to ostatnie chwile, gdy dziecka nie ma jeszcze na świecie. Dzięki temu jest ona w centrum zainteresowania, a tym samym może spędzić miło czas wśród bliskich osób i nacieszyć się ostatnimi samotnymi chwilami przed narodzinami. Motyw przewodni baby shower w dużej mierze zależy od tego, jaka jest płeć dziecka. Oczywiście dekoracje nie muszą być tylko niebieskie lub różowe, choć i tak najczęściej dobierane są właśnie te kolory. Tak naprawdę możliwa jest pełna dowolność w zakresie barw. Wręcz często przyszłe mamy lub organizatorzy przyjęcia coraz częściej wykorzystują neutralne kolory (beżowy, turkusowy lub żółty), bardziej sugerując się rodzajem dodatków i otoczeniem, a także tym, jakim będą tłem do zdjęć z przyjęcia.

Elementami dekoracyjnymi, które bardzo często są wykorzystywane do stworzenia aranżacji na baby shower, są balony, które po latach złej sławy z powrotem powróciły do łask. Tego typu dekoracje są wykorzystywane do wykonania:

  • ścianek pokrytych misternie ułożonymi bukietami z balonów (świetnie sprawdzą się do zdjęć),
  • wiązanek balonowych z helem (gumowych lub foliowych),
  • lekkich dekoracji sufitowych (dotyczy wydarzeń odbywających się w pomieszczeniach zamkniętych), w których balony unoszą się ponad głowami gości, a z ich końców spływają kolorowe wstążeczki i serpentyny.

https://dekorak.pl/k/balony-foliowe-cyfry-litery/

Oczywiście w zależności od pomysłu i stylu, do dekoracji stołu i miejsca wydarzenia można wykorzystać wstążki, organzę, tiul dekoracyjny, trawy pompasowe, świeże kwiaty czy też drewniane lampiony, skrzynki oraz świece.

https://dekorak.pl/k/tiul-dekoracyjny-organza-material/

Dobrym pomysłem będzie stworzenie specjalnego miejsca przy stole dla przyszłej mamy – może to być wygodny fotel, krzesło udekorowane w pasujący do pozostałych dekoracji sposób, czy też ławka lub wisząca huśtawka w stylu boho, Najważniejsze jest to, aby miejsce było wygodne – nie warto przesadzić, ponieważ najważniejszy powinien być komfort przyszłej mamy.

Przekąski i napoje

Lekkie przekąski i orzeźwiające napoje (w przypadku przyszłej mamy bezalkoholowe) to zdecydowanie ważny element wieczoru. Jednak istotny jest nie tylko smak, ale również wygląd. Aby przyjęcie było radosne i przyjemne warto zadbać o takie drobne detale jak kokilki na babeczki, słomki do napojów, kolorowe kubki, szklanki czy pucharki, jak również tematyczne serwetki. Wszystko to razem stworzy klimatyczną aranżację idealną do świętowania rychłych narodzin dziecka.

https://dekorak.pl/sklep/serwetki-skladane-na-chrzest-z-nadrukiem-20-szt-rozowe/

Baby shower nie jest bardzo powszechnym wydarzeniem w Polsce, jednak jeśli podejmujesz się jego organizacji, warto zaplanować przyjemne, popołudniowe spotkanie, które będzie dostosowane formą do samopoczucia i gustu przyszłej mamy. Warto również rozważyć skorzystanie z usługi fotografa, który uwieczni chwile spędzone na przyjęciu. Będzie to miła pamiątka dla wszystkich uczestników wydarzenia, szczególnie dla przyszłej mamy.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X