Dekoracje stołu weselnego Pary Młodej

Dekoracje stołu weselnego Pary Młodej

Wyjątkowa Para wieczoru to wyjątkowe dekoracje stołu! Stół Pary Młodej powinien nieco wyróżniać się na tle pozostałych nakryć przygotowanych dla gości, ponieważ to miejsce, w którym siedzą świeżo upieczeni małżonkowie. Oczywiście nie jest to obowiązkowy krok – wszystko zależy od preferencji narzeczonych. Jeśli jednak zdecydujecie się na wyeksponowanie głównego stołu na przyjęciu weselnym, to warto zapoznać się z możliwymi do wykorzystania dekoracjami. Stół Pary Młodej często widnieje na zdjęciach i filmie ślubnym, a także podczas całego wydarzenia ze względu na Parę Młodą skupia wzrok wszystkich zaproszonych gości. Warto nieco go wyróżnić i spersonalizować. Na jakie dekoracje warto postawić?

Personalizacja stołu pary młodej – imiona, inicjały, a może nazwisko?

Trendem, który zaskarbił sobie przychylność Par Młodych, jest stosowanie elementów personalizujących stół prezydialny. Personalizacja może zostać zastosowana w różnorakiej formie. Mogą to być m.in.:

  • przestrzenne litery 3D z inicjałami nowożeńców,

Tego typu litery można umieścić na krańcu stołu nowożeńców pośród kwiatów. Będą atrakcyjnym i wyróżniającym się dodatkiem.

Litery styrodur wycinane w kolorze 30 cm

  • inicjały lub imiona wycięte laserowo w drewnie,

Ten element dekoracyjny można zawiesić na wstążce na przykład na obrusie po zewnętrznej, zwróconej do gości stronie stołu, lub też przymocować na ściance znajdującej się za plecami nowożeńców.

Koło drewniane na tło za stołem Pary Młodej do dekoracji

  • wspólne nazwisko nowożeńców w formie przestrzennej lub wycięte w plexi albo w drewnie.

Jeśli przyszła Panna Młoda zdecyduje się przyjąć nazwisko męża i oboje będziecie mieć jedno wspólne nazwisko, warto w ten sposób podkreślić zmianę, która nastąpiła podczas ślubu. Umiejscowienie tego rodzaju napisu jest zależne od wybranego do jego wykonania tworzywa i tego, czy jest to element do zawieszenia, czy raczej do postawienia na stole.

Nie każda para decyduje się na to rozwiązanie dekoracyjne, jednak warto wziąć je pod uwagę podczas planowania aranżacji sali weselnej.

Kwiaty na stole pary młodej

Nic tak nie wprowadza romantycznej atmosfery na przyjęciu weselnym, jak świeże kwiaty i palące się świece. Te dwa elementy tworzą niesamowity klimat i są adekwatnym do wydarzenia elementem dekoracyjnym. Przeglądając inspiracje w sieci, można natknąć się na stoły prezydialne dosłownie skąpane w morzu kwiatów. Wygląda to niesamowicie i choć realnie patrząc taka ilość kwiatów, może być lekko przesadzona, to warto na stole Pary Młodej zdecydowanie pokusić się o ich większą ilość. W zależności od stylu przyjęcia weselnego rodzaj i ilość kwiatów, a także sposób ich zaaranżowania może się różnić, jednak warto zwrócić uwagę na styl kaskadowy, czyli kwiaty przybrane w formie kaskady zwieszonej ze stołu i “płynącej” ku ziemi. Kwiaty z dużą ilością zieleni to piękny element dekoracyjny, który świetnie sprawdzi się zarówno na stole Pary Młodej, jak i w nieco mniejszej ilości na stołach gości weselnych.

Jeśli już mowa o kwiatach to warto też przewidzieć miejsce na bukiet Panny Młodej, który niewątpliwie pojawi się na stole Pary Młodej. Poproś obsługę sali weselnej o przygotowanie wazonu z wodą. Dzięki temu Panna Młoda będzie mogła go do niego odłożyć na czas obiadu weselnego i przyjęcia.

Nakrycie stołów – dla ilu osób?

To jak finalnie będzie wyglądał stół Pary Młodej, zależy w dużej mierze od tego, kto wraz z przyszłymi małżonkami będzie przy nim zasiadał. Niektóre Pary decydują się na:

  • nakrycie stołu dla Pary Młodej i rodziców,
  • nakrycie stołu tylko dla Pary Młodej,
  • nakrycie stołu dla Pary Młodej oraz świadków i najbliższych przyjaciół.

Często wydaje się, że jeśli małżonkowie siedzą sami, to stół z całą pewnością będzie nieco mniejszy, a zatem skromniejszy. Nic z tych rzeczy! Stoły dwuosobowe charakteryzują się większą ilością przestrzeni do zagospodarowania, są przestronniejsze i wygodniejsze, a także dają większe pole do popisu, jeśli chodzi o dekoracje. Mniejsza ilość nakryć i pojawiającego się na stole jedzenia, w efekcie zapewniają bardziej schludny i miły dla oka wygląd. Na takim stole niezmiennie powinny pojawić się kwiaty, ale również można sobie pozwolić na większą ilość świec, czy nietypowych dodatków jak drewniane lub szklane pojemniki z żywym mchem, czy balony z helem umiejscowione po obu stronach stołu Pary Młodej.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X