Fotograf na ślub – jak go wybrać?

Fotograf na ślub – jak go wybrać?

Ślub dla każdej młodej pary jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu, jakie koniecznie warto dopracować do perfekcji. Niestety ślub mija bardzo szybko, później jedyne co zostaje nowożeńcom to wspaniałe wspomnienia i oczywiście zdjęcia pamiątkowe, niekiedy film weselny. Dlatego należy dopełnić wszelkich starań, aby ta pamiątka po uroczystości zaślubin oraz wesela stanowiła pamiątkę na całe życie, do której para młoda będzie zawsze chętnie wracać.

Nim pomyślicie o poszukiwaniach odpowiedniego fotografa ślubnego, warto obejrzeć galerie zdjęć najlepszych fotografów ślubnych. To zapewni wam wiarygodny obraz tego, jak powinien w prawidłowy sposób wyglądać fotoreportaż ze ślubu oraz jakich cech poszukiwać u zawodowych fotografów.

Emocje na zdjęciach

Warto przyjrzeć się bliżej emocją, jakie zostały uchwycone w kadrze tych fotografów. Waszą uwagę powinny przykuć również metody obróbki zdjęć, ich jakość. W przypadku osób, które bardzo starannie i profesjonalnie podchodzą do wyboru fotografa na ślub, powinny one na początku odbyć szybki mini-kurs fotografii. Tylko to jest w stanie zapewnić wam wystarczającą wiedzę odnośnie fotografii, która z kolei pozwoli dokonać wyboru właściwego fotografa ślubnego.

Zapisuj przemyślenia

Pomocne okaże się nawet robienie osobistych notatek. Piszcie w nich o tym, co się wam najbardziej spodobało, bądź zapisujcie zdjęcia, jakie wywołały wasz podziw. Wszystkie te elementy pomogą wam w wyznaczeniu tych rzeczy, których szukacie u swego przyszłego reportażysty ślubnego. Jedynie takie precyzyjne przygotowanie umożliwi wam skuteczne poszukiwania fotografa na ślub. Dobrym pomysłem są również porady udzielane przez znajomych, jacy w niedawnym czasie sami organizowali ślub i mają fotografa godnego polecenia. Sprawdźcie ich zdjęcia ślubne, a następnie przemyślcie kwestię ewentualnego zatrudnienia ich fotografa ślubnego.

Współpraca z fotografem ślubnym

Doświadczone pary warto zapytać o współpracę z fotografem, czy układała się ona dobrze podczas ślubu oraz wesela. Koniecznie dowiedzcie się, czy fotograf zajmował się ustawianiem młodych, przestawiał gości na zdjęciu, czy może był właściwie niewidoczny i nieaktywny. Najlepszy reportażysta ślubny powinien być na ślubie oraz weselu niezauważalny – zarówno dla pary młodej, jak i dla gości weselnych, ustawiać wyłącznie do zdjęć grupowych, a ponadto czekać na momenty godne uwiecznienia. Nie można oczywiście zapominać o fakcie, iż plener bądź studio stanowią całkowicie odrębną sytuację, chociaż również w tych wypadkach najczęściej dobrzy fotografowie dają jedynie określone wskazówki wobec pary młodej, nie zajmują się zaś ustawianiem dokładnie określonych pozycji.

Ostateczny wybór fotografa ślubnego

Jeżeli w gronie waszych znajomych żaden z fotografów nie jest godny uwagi, koniecznie  szukajcie dalej. Poszukujcie w Internecie, w tym na stronach internetowych fotografów. Podczas internetowych poszukiwań zwróćcie wyjątkową uwagę na zdjęcia, które wykonano w kościele, bo to właśnie one umożliwiają dokonanie najbardziej wnikliwej weryfikacji umiejętności fotografa. Doskonałe zdjęcia wykonane w kościele są , „czyste” oraz jasne, w dodatku fotograf jest w stanie uchwycić wszystkie najbardziej istotne momenty podczas ceremonii. Osoby, które nie przewidują ślubu kościelnego, również powinny zwrócić uwagę na zdjęcia w kościele. Sprawdźcie różnorodność par, jakie widnieją w galerii, by mieć gwarancję, iż fotograf miał już co najmniej kilkanaście zleceń zrealizowanych. Warto zobaczyć, czy pary młode pojawiające się w galerii przyjmują zawsze takie same pozy i czy są fotografowane w różnych miejscach. Ponadto warto też przejrzeć fora internetowe, jednakże nie zapominajcie – każda osoba może mieć nieco inny gust, natomiast fora internetowe są miejscem działania konkurencji, w związku z tym opinie te należy czytać z pewnym dystansem i ostrożnością. Nie można w 100% sugerować się wskazanymi tam opiniami (chociaż liczne negatywne opinie powinny wzbudzać ostrożność). Najważniejsze jest jednak kierowanie się osobistymi preferencjami oraz gustem.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X