Komunia – organizacja przyjęcia w domu

Komunia – organizacja przyjęcia w domu

Przyjmowanie sakramentów nierzadko wiąże się z organizacją przyjęć. Chrzciny, komunia święta czy ślub to ważne wydarzenia, które często są organizowane w restauracjach czy w salach bankietowych. Jednak z powodu pandemii coraz częściej spotkania z okazji ważnych wydarzeń przenoszone są do domów, co jest jedyną realną szansą na ich organizację.  Planujesz przyjęcie w domu z okazji pierwszej Komunii Świętej swojego dziecka? Przedstawiamy garść wskazówek, które z całą pewnością pomogą w jego organizacji.

Po pierwsze – zaproszenia

Komunia to wydarzenie, w którym uczestniczą najbliżsi członkowie rodziny, chrzestni dziecka przystępującego do komunii oraz niekiedy również przyjaciele domu. Jednak bez względu na to, jak bliskie są nam osoby zapraszane na wydarzenie, warto sporządzić listę gości i przygotować zaproszenia. Dzięki temu każdy będzie miał potwierdzenie dotyczące miejsca, daty i godziny Komunii, a także  będzie miał pewność, że jest mile widzianym gościem, zarówno podczas mszy, jak i na przyjęciu.

Rodzaj zaproszenia to sprawa indywidualna, jednak powszechną praktyką są zaproszenia w jasnych kolorach – bieli i beżu, a także pokryte złotymi akcentami. Ładną dekoracją zaproszenia, która będzie mniej poważna, bardzo dziewczęca i idealna na zaproszenie na komunię dziewczynki, są grafiki z kwiatami.

W przypadku zaproszeń personalizowanych istnieje możliwość nadrukowania wizerunku dziecka, które przystępuje do komunii.  Jednak warto też zapytać wcześniej dziecko, jaki rodzaj zaproszenia najbardziej mu odpowiada – w końcu to jego wydarzenie, dlatego warto poznać jego zdanie.

Przygotowanie miejsc siedzących dla gości

Podczas przyjęcia z okazji komunii dużym wyzwaniem logistycznym może być organizacja wystarczającej liczby miejsc dla wszystkich gości. Dobrym rozwiązaniem, które ułatwi to zadanie, jest możliwość wypożyczenia stołów i krzeseł na czas wydarzenia. Wystarczy odpowiednio duża przestrzeń – salon lub pokój dzienny, który na czas przyjęcia zostanie zaaranżowany na domową salę bankietową. Wraz ze stołami istnieje możliwość wypożyczenia obrusów oraz materiałowych serwetek. W ten oto sposób, przy niedużych nakładach finansowych, można przygotować dom na to ważne przyjęcie.

Dekoracje stołu i ozdoby na tort

Tym, co najlepiej sprawdzi się na stole bez względu na okazję, ale również na przyjęciu z okazji komunii, są świeże kwiaty. W przypadku tego konkretnego wydarzenia najlepiej pasować będą te w kolorze białym w otoczeniu zielonych gałązek i liści. Dodatkowym elementem są serwetki, które mogą mieć nadruk nawiązujący do wydarzenia. Tematyczne serwetki wraz z nakryciem będą się ładnie prezentować na stole. Na komunii dobrze sprawdzą się też serwetki o jednolitym kolorze lub posiadające nadruk niewskazujący na konkretne wydarzenie, na przykład w kwiaty czy eleganckie wzory.

Ważnym elementem na przyjęciu z okazji komunii jest tort. Wielu rodziców decyduje się na zamówienie tortu personalizowanego, który posiada nadruki bądź dekoracje, które wprost przedstawiają motywy związane z Pierwszą Komunią Świętą. Aby w jeszcze dobitniejszy sposób zaakcentować charakter wydarzenia lub urozmaicić tort o neutralnym wyglądzie, dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na jego wierzchu toppera lub figurki dekoracyjnej.

Prezenty na pożegnanie

Na przyjęciach weselnych częstą praktyką są podarunki dla gości w postaci paczek z ciastami. Podobne prezenty stosuje się z okazji komunii. Pudełka ze słodkościami z całą pewnością umilą zaproszonym gościom czas po zakończeniu wydarzenia, a także będą wyrazem wdzięczności za przybycie oraz podziękowaniem za prezenty ofiarowane dziecku. Warto zakupić specjalne pudełka z elegancką etykietą lub nadrukiem, dzięki czemu ciasta będą ładnie zapakowane oraz łatwe w przechowywaniu i przenoszeniu.

Organizacja przyjęcia z okazji komunii w domu to duże wyzwanie dla rodziców. Warto jednak odpowiednio wcześniej rozpocząć planowanie, dzięki czemu wszystko uda się przygotować pomyślnie i na czas.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X