Pamiątkowe prezenty z okazji chrztu

Pamiątkowe prezenty z okazji chrztu

Na co dzień doświadczmy wielu przeróżnych uroczystości, które są świetną okazją do tego, by podarować prezent osobom, na których cześć wyprawiane jest przyjęcie. Należą do nich wydarzenia świeckie, jak urodziny, imieniny, świętowanie zakończenia szkoły czy obrony magisterskiej, dzień mamy i dzień taty, czy dzień babci i dziadka. Jednak do szerokiego wachlarza uroczystości należy zaliczyć również obrzędy kościelne, takie jak sakrament chrztu, komunii, bierzmowania czy małżeństwa. Niezaprzeczalnie wiążą się one świętowaniem w gronie najbliższych– w przypadku ślubu – zdecydowanie bardziej hucznym, natomiast w przypadku pozostałych obrzędów nieco skromniejszym. Jednak będąc zaproszonym na którekolwiek z wymienionych wydarzeń, warto przygotować prezent.  Co podarować dziecku z okazji chrztu?

Prezent na chrzest dla dziewczynki

W przypadku zaproszenia na chrzest dziewczynki, możliwości co do doboru prezentu jest bardzo dużo.   Warto przede wszystkim uwzględnić biżuterię, która jest ponadczasowa i będzie piękną pamiątką na całe życie. Dobrym pomysłem na prezent są na przykład kolczyki. Obecnie wiele mam decyduje się na przekłucie dziecku uszu już we wczesnych miesiącach lub pierwszych latach życia. Kolczyki będą mogły być noszone przez dziewczynkę już od najmłodszych lat, a także będą wykorzystywane gdy już będzie nastolatką czy dorosłą kobietą. Oczywiście świetnym pomysłem będzie też medalik, lub też łańcuszek z wisiorkiem nawiązującym motywem do wydarzenia.

Poszukujesz mniej pamiątkowego prezentu? Dobrym rozwiązaniem jest zakup zabawki, gry edukacyjnej lub gadżetów przydatnych dziecku w danym okresie życia. Choć są to bardziej prezenty, które można podarować na przykład na urodziny, to z całą pewnością będą trafionym prezentem również z okazji chrztu.  Aby nadać takim prezentom wymiaru pamiątkowego, warto zapakować je w personalizowane pudełko, które nawiąże do tego ważnego dla dziecka dnia.

Prezent na chrzest dla chłopca

Choć podobnie jak w przypadku prezentu dla dziewczynki, chłopcu można podarować m.in. zabawki, maskotki czy gadżety do pielęgnacji, to o tyle w kwestii biżuterii sprawa jest nieco trudniejsza – jedyną możliwością jest pamiątkowy łańcuszek z wisiorkiem, krzyżyk lub medalik. Jednak bardzo ciekawym pomysłem są również pamiątkowe przedmioty wykonane np. ze srebra lub złota. Mowa tu o grzechotkach, pozytywkach z motywem samochodu lub samolotu, albo też o dziecięcych sztućcach z grawerem.

Pamiątkowe, personalizowane podarunki

Pierwsze miesiące dziecka są bardzo ważne dla rodziców, jednak w natłoku spraw mogą oni nie pamiętać o zapisywaniu najważniejszych momentów i ulotnych chwil z życia malucha. Interesującym prezentem, który pomoże w utrwaleniu wspomnień z pierwszych dwóch lat życia dziecka, jest personalizowany album. To świetny pomysł na prezent z okazji chrztu, ale również narodzin dziecka. Album umożliwi rodzicom gromadzenie zdjęć i najważniejszych informacji, które w ferworze codziennych spraw mogą umknąć z pamięci. Przyjemny dla oka design i piękne grafiki będą pięknym tłem dla zdjęć ukazujących zarówno momenty przed narodzinami (USG, sesja brzuszkowa), ale również od narodzin, poprzez pierwsze kroki, pierwsze ząbki czy pierwsze przyjęcie urodzinowe. W albumie przewidziano również miejsce na drzewo genealogiczne. Taki prezent z całą pewnością sprawi radość nie tylko rodzicom, ale również obdarowanemu dziecku w przyszłości.

Poszukujesz prezentu, który będzie połączeniem praktycznym, a zarazem pamiątkowym? Świetnym rozwiązaniem na prezent z okazji Chrztu jest drewniany, personalizowany kuferek z życzeniami. Skrzyneczka posiada przegródki, w których umieszczone są zawieszki i dodatkowe gadżety jak woreczki z organzy czy wstążeczki. Można w nich umieścić pieniądze (np. na pierwsze wydatki, na pierwszy ząbek), ale również włożyć pamiątkowe, drobne podarunki jak kolczyki czy medalik. Dzięki możliwości personalizacji wierzch kuferka może przedstawiać najważniejsze dane dziecka – imię, wymiary i wagę z dnia narodzin oraz datę i godzinę przyjścia na świat.

Chociaż prezenty materialne to zawsze dobry pomysł na prezent, to w przypadku chrztu, kiedy dziecko jest jeszcze zbyt małe, by w pełni docenić ich wartość, duże znaczenie mają prezenty personalizowane. Dzięki temu ich znaczenie z każdym rokiem życia dziecka będzie coraz większe i uprzyjemni niejedną rodzinną chwilę w przyszłości.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X