Kreatywne pomysły: Jak poprosić o świadkowanie

Kreatywne pomysły: Jak poprosić o świadkowanie

Świadkowie to nieocenione osoby, zarówno podczas przygotowań do ślubu, jak i w jego trakcie. Jednak pełnienie tej funkcji to nie tylko przywilej, ale również ważne zadanie do wykonania. Osoby wybrane na świadków będą nie tylko wsparciem, ale też mogą mieć realny wpływ na przebieg i organizację wieczoru kawalerskiego/panieńskiego oraz przyjęcia weselnego. Zanim to jednak nastąpi, konieczne jest wystosowanie prośby do osób wybranych na świadka i świadkową. Jak to zrobić?

Personalizowane prezenty z prośbą o świadkowanie

Pytanie “Jak poprosić o świadkowanie?” z całą pewnością spędza sen z powiek wielu parom, które mają to zadanie jeszcze przed sobą. Choć prezent nie jest konieczny, a pytanie można zadać podczas wspólnego spotkania, to jednak podarunek na pewno będzie miłym gestem.

Skrzynka z pysznymi miodami czy winem lub whisky, a może karafka z wygrawerowanym pytaniem? Możliwości jest naprawdę sporo. Postać prezentu zależna jest m.in. od tego, czy prośba kierowana jest do kobiety, czy mężczyzny.

Jak poprosić o bycie świadkową?

Dobrą okazją do poproszenia o świadkowanie jest wspólne spotkanie z wybraną osobą np. na kawę, na kolację czy na kobiecy wypad za miasto. Wiele par łączy również ten moment wraz z wręczaniem zaproszenia na ślub. Co w takim razie podarować potencjalnej świadkowej?

Każda kobieta na pewno ucieszy się z wina, jak i z czekoladek, a jeśli chcesz postawić na coś pamiątkowego, wtedy warto rozważyć biżuterię – kolczyki, wisiorek lub bransoletkę. Bez względu  na to, co wybierzesz, nawet kupując coś symbolicznego, warto spersonalizować opakowanie na prezent. Idealnie sprawdzą się w tym celu skrzynki – na wino czy likier, ale również kuferki drewniane.

Jak poprosić o bycie świadkiem?

Również w tym przypadku warto poprosić o  świadkowanie osobiście, na spotkaniu. Świadek to najczęściej osoba bliska, zatem wiesz jak lubi spędzać czas. Wspólny wypad do kina, na gokarty czy wieczór gier na konsoli – każda forma spotkania będzie dobra, aby zadać to ważne pytanie.

Ślub to podniosłe wydarzenie, zatem prezent wraz z pytaniem o świadkowanie może również przybrać taką formę. Jedną z możliwości jest ofiarowanie świadkowi gadżetu lub elementu garderoby ślubnej – muszkę, spinki do mankietów, spinkę do krawata lub poszetkę. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ świadek będzie mógł wykorzystać otrzymany prezent podczas kompletowania ślubnej garderoby.

Prośba dla Świadka o zostanie świadkiem skrzyneczka z muchą drewnianą

Prezent dla świadków z ukrytym przekazem

Prośba o zostanie świadkiem lub świadkową może być zakomunikowana w różny sposób, ale im bardziej kreatywna forma, tym lepszy i bardziej zaskakujący efekt. Pewna doza tajemniczości z całą pewnością zostanie doceniona, dlatego wartym uwagi prezentem jest butelka wina lub innego alkoholu z personalizowaną etykietą – naklejką ze zdrapką. Ten pomysł z całą pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom zdrapek, zarówno kobietom jak i mężczyznom. Najważniejsze pytanie: “Czy zostaniesz moim świadkiem?” lub “Czy zostaniesz moją świadkową?” ukaże się dopiero po  zdrapaniu złotego elementu na etykiecie.

Nie zawsze możliwe jest podarowanie alkoholu – w końcu osoba obdarowywana może nie pić napojów alkoholowych, zarówno ze względów medycznych, jak i osobistej decyzji. W takiej sytuacji naklejkę można umieścić na innym podarunku lub przygotować ją w formie niezależnej zdrapki dołączonej do prezentu. Prezent dla świadków uzupełniony takim nieszablonowym elementem z całą pewnością pomoże w uzyskaniu odpowiedzi twierdzącej na zadane pytanie.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X