Pomysły na numerki na stołach weselnych

Pomysły na numerki na stołach weselnych

Data ślubu ustalona, rezerwacje dopięte, zaliczki wpłacone, zaproszenia rozdane – to właśnie czas na doprecyzowanie szczegółów! Jedną z bardzo ważnych czynności podczas planowania wesela jest kwestia usadzenia gości przy stołach. Temat ten z całą pewnością spędza sen z powiek nie jednej parze, która jest właśnie w trakcie ślubnych przygotowań. Aby przypisać miejsca konkretnym osobom i odpowiednio zaplanować układ stołów, istotna jest informacja o ich wielkości, kształcie, a także ilości dostępnych przy nich miejsc. W celach organizacyjnych warto też przypisać stołom numerację lub specjalne oznaczenia, co pomoże gościom odnaleźć swoje miejsce. Numery na stoły weselne mogą mieć różną formę, w zależności od stylu wesela i zastosowanych dekoracji. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

Warto na wstępnie zaznaczyć również, dlaczego tak ważną rolę odgrywają numerki na stół weselny. Zaproszeni goście to osoby z rodziny panny młodej i pana młodego, jak również znajomi i przyjaciele. Nieprzypisanie gości do konkretnych stołów może sprawić, że osoby młodsze usiądą obok osób starszych, z którymi całkowicie się nie znają. W takiej sytuacji nie będą mieć wspólnych tematów do rozmów. Aby nie dopuścić do przypadkowego zajmowania miejsc przez osoby zaproszone, ustala się konkretny plan stołów, łącznie z uwzględnieniem ich numeracji lub oznaczeń. Dzięki temu każdy gość powinien bez problemu trafić do odpowiedniego, wyznaczonego dla niego miejsca.

Numerki na stół – garść inspiracji

Jedną z możliwości oznaczenia stołów są numerki w formie drewnianych cyfr na nóżce lub stojaku. W zależności od stylu wesela, drewniane numerki na stół mogą być pozostawione w stanie surowym – w takiej formie będą pasować na przykład do stylu rustykalnego lub boho. Jeśli jednak planowane wydarzenie będzie pełne eleganckich dekoracji w stylu glamour, to tego typu cyfry mogą zostać pomalowane na przykład na złoty lub srebrny kolor. Taka forma oznaczenia stołu będzie wyglądać gustownie, a zarazem subtelnie, a także nie zajmie dużo miejsca na stole.

Jeśli chodzi o wspomniany już styl rustykalny, to dominują w nim naturalne kolory, drewno, trawy pampasowe i polne kwiaty. Interesującą numeracją stołów, alternatywą dla drewnianych cyfr, mogą być nadruki wykonane na jutowym płótnie. Taki sposób numeracji idealnie wkomponuje się w styl rustykalny, a także świetnie sprawdzi się w przypadku wesel boho.

Jutowa numeracja stolików – białe napisy – styl VINTAGE 1-20

Innym sposobem wyróżnienia stołów jest zastosowanie prostokątnych tabliczek z nadrukowanymi numerami wraz z grafiką nawiązującą do motywu wesela. Tabliczki mogą być uzupełnione dekoracyjną grafiką widniejącą również na zaproszeniach albo motywem kojarzącym się ze stylem przyjęcia weselnego. Surowcami wykorzystywanymi do ich wykonania jest papier ozdobny lub tektura, a także przezroczysta plexi – tworzywo imitujące szkło, lub transparentna folia.

Numer stolika numeracja Komplet 4

W celu odpowiedniej prezentacji tabliczki z numerkiem należy koniecznie zaopatrzyć się w stojaki na numery stołów. W zależności od rodzaju tabliczki można zastosować między innymi mini sztalugi wykonane z drewna, które w widoczny i przyjemny dla oka sposób wyeksponują oznaczenia stołów.

Oznaczenie stołów – nietypowe rozwiązania

Numerki na stół weselny to nie jedyny sposób wyodrębnienia poszczególnych stołów. Można to zrobić również poprzez wykorzystanie motywów, np.:

  • kolory – każdy stół to inny kolor (np. Zielony, Żółty, Różowy…),
  • kwiaty – każdy stół to inny rodzaj kwiatów (np. Storczyk, Róża, Tulipan…),
  • znaki zodiaku – idealne rozwiązanie dla fanów horoskopów (np. Lew, Panna, Ryby, Strzelec…),
  • konstelacje gwiazd – np. Orion, Pegaz, Wielka Niedźwiedzica, Koziorożec,
  • smaki – np. stół Karmelowy, Pistacjowy, Malinowy,
  • miasta – np. Paryż, Londyn, Warszawa, Wiedeń,
  • szczyty górskie – Rysy, Babia Góra, Śnieżka.

W zależności od wspólnych zainteresowań, pielęgnowanych pasji i życiowych dróg przyszłych małżonków, warto spersonalizować oznaczenie stołów. Powyżej podane przykłady, to ciekawe i oryginalne rozwiązania, które mogą być dobra alternatywą dla tradycyjnych numerków na stoły.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X