Świece dekoracyjne i świeczniki – wykorzystanie podczas wesela

Świece dekoracyjne i świeczniki – wykorzystanie podczas wesela

Ślub i wesele to moment celebrowania miłości, dlatego warto zadbać o romantyczny klimat. Z całą pewnością główną dekoracją o takim charakterze są kwiaty, którymi przystrajany jest ołtarz, samochód, a przede wszystkim stoły weselne. Jednak ważnym elementem, który niewątpliwie wprowadzi romantyczną atmosferę, są świece – nie może więc ich zabraknąć wśród weselnych dekoracji. Świece dają uczucie ciepła, rzucają delikatną poświatę na stół, a migotanie płomieni pięknie wygląda w odbiciach na szkle na napoje stojącym na stole. Jednak same świece to nie wszystko – właściwa oprawa sprawi, że nawet najprostsze modele będą wyglądały oszałamiająco. Planując dekoracje na przyjęcie weselne, nie zapomnij o tych dodatkach. Na jakie świece na wesele się zdecydować i jakie świeczniki do nich wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem.

Świece na wesele – klasyczny walec

Ta pozornie prosta świeca daje duże możliwości aranżacji dekoracji z jej udziałem. Wydaje się masywna? Jeśli zostanie wykorzystana w odpowiedni sposób, to wcale nie będzie to odczuwalne. Stosunkowo szeroka średnica sprawia, że świeca nie wypali się zbyt szybko i będzie dobrze wyglądać przez dłuższy czas. Ten rodzaj świec występuje m.in. w kolorze beżowym, białym, srebrnym oraz złotym. Podczas wyboru warto kierować się stylem przyjęcia weselnego. Jakie świeczniki będą najlepiej pasować do świec na wesele w kształcie walca? Jeśli chodzi o dekorację stołów weselnych, w tym przypadku ze względu na kwestię bezpieczeństwa warto zastosować świeczniki o wysokim kloszu. Będzie on stanowił barierę między płomieniem a innymi elementami dekoracji na stole. Dobrym wyborem będą świeczniki tuby na płaskim spodzie, ale również świeczniki na wysokiej nóżce. Finalnie wybór modelu zależny jest od Twoich preferencji, a także oszacowania komfortu usadzonych przy stole gości. Inną możliwością są szerokie wazony – one również mogą pełnić funkcję świeczników. Jeśli taki element będzie pasował do pozostałych dekoracji, warto wysypać jego spód drobnymi kamyczkami, lub wypełnić go girlandą, natomiast pośrodku umieścić świecę. Tak przygotowana dekoracja będzie nie tylko praktyczna, ale również bardzo ładna.

W przypadku dekoracji balkonu, parapetów, łazienek czy wejścia na salę weselną warto zastosować drewniane lub metalowe lampiony. W małych lampionach można zastosować  świece typu podgrzewacze, jednak w przypadku zastosowania dużych lampionów, świece w kształcie walca będą lepszym rozwiązaniem – dadzą więcej światła i wystarczą na dłuższy czas  palenia.

Podgrzewacze świeczki tea lighty BIAŁE 30szt

Świece dekoracyjne – pływający dysk

Czasami najbardziej efektowne rozwiązania są proste do wykonania, jednak wymagają pomysłu i chęci do wprowadzenia ich w życie. Tak jest w przypadku niepozornych, małych świec w kształcie dysku, które dzięki swojej nietypowej jak na świece budowie, mogą pływać po powierzchni wody. Pływające dyski umożliwiają aranżację niecodziennej, wodnej dekoracji, która z całą pewnością będzie oryginalnym pomysłem i wyróżni się na tle innych przyjęć weselnych. Jakie świeczniki dekoracyjne zestawić z tym typem świec? Wszystko zależy od tego, gdzie będą ulokowane. Z całą pewnością świeczniki powinny mieć raczej formę flakonów – powinny być pojemne, wytrzymałe i mieć szeroką średnicę. Dlaczego? Ponieważ musi się w nich zmieścić woda, świece i ewentualnie dodatkowa dekoracja na spodzie.

Jeśli planujesz zastosować wodną dekorację na stołach weselnych, można ją przygotować na dwa sposoby:

-w formie niskiego, szerokiego wazonu wykonanego z grubego szkła, wypełnionego wodą. Tego typu wazon wraz z pływającymi na powierzchni wody świecami powinien być ulokowany nieopodal flakonu z kwiatami, by razem tworzyły spójny, elegancki wygląd.

-w formie wysokiej, szklanej tuby, w której pod taflą wody zostaną zatopione kwiaty, na przykład tulipany, a na powierzchni wody unosić się będą pływające świece w kształcie dysków. Taka dekoracja sprawdzi się na małych stołach, na których nie ma wystarczająco dużo miejsca na rozbudowaną dekorację.

Świeca dysk pływający pływaczek 4 cm biały

Świece na wesele – elegancki stożek

Świece stożkowe to najbardziej klasyczne i jedne z najpopularniejszych modeli świec, po które sięgają przyszli małżonkowie. Pięknie prezentują się w zestawieniu ze świecznikami szklanymi, miedzianymi, drewnianymi czy metalowymi, umieszczone na stole zarówno w pojedynkę, jak i zastosowane w formie kilku świec o różnej wysokości. Świece na wesele w formie stożka dostępne są w wielu kolorach, dlatego z łatwością można dobrać taki odcień, jaki będzie najbardziej pasował do zastosowanych na stole dekoracji. Tego typu świece będą świetnie współgrały zarówno z eleganckimi, klasycznymi przyjęciami weselnymi, jak również zestawione z dekoracjami typu boho, greenery czy rustykalnymi.

Powyżej wyszczególnione rodzaje świec to tylko niektóre dostępne na rynku modele. Istnieją również świece dekoracyjne, które mają np. kształt kuli bądź też lakierowaną powierzchnię o pięknym, metalicznym kolorze w różnych odcieniach, a także świece zapachowe – które oprócz wyglądu zapewniają delikatny zapach unoszący się w pobliżu świecy. Jednak na przyjęciu weselnym warto zrezygnować z zapachowych świec, ponieważ nie każdemu tego typu zapach może przypaść do gustu. Ponadto, przy dużej ilości świec zapachowych, na dłuższą metę ich woń może sprawić, że powietrze w zamkniętym pomieszczeniu będzie duszące i mało komfortowe.

Świeczka kulka różowo złota 80 mm

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X