Jak wybrać obrączki ślubne?

Jak wybrać obrączki ślubne?

Dobór obrączek ślubnych niestety nie należy do prostych spraw, chociaż sporo osób uważa zupełnie inaczej. Koniecznie warto pamiętać o zdecydowaniu się na odpowiedni kolor oraz próbę złota, pomyśleć o kwestii wykonania grawerów imion, daty ślubu bądź jeszcze innego napisu.

Warto pomyśleć również o takiej kwestii, czy obrączki mają być noszone na co dzień,  może tylko okolicznościowo.

O czym musimy wiedzieć przed zakupem obrączek?

Zwykle podczas poszukiwań obrączek ślubnych, największe znaczenie mają osobiste preferencje i gust osób kupujących. Wiele przyszłych małżeństw ma swoją ulubioną barwę złota. Jeżeli zdecydujecie się na tradycyjne żółte złoto, wówczas do wyboru pozostaje jedynie wzór obrączek, gramatura oraz próba złota. Jednak warto wiedzieć również nad czym się zastanowić w przypadku wyboru obrączek z białego złota.

Sprawdź naszą ofertę: Poduszki pod obrączki ślubne

Białe złoto nie jest materiałem naturalnym. Jest ono uzyskiwane w sztuczny sposób przez dodanie do stopu złota większych ilości srebra oraz niklu, na koniec materiał pokrywany jest rodem. Nie należy zapominać, iż po upłynie pewnego czasu rod się ściera, natomiast białe złoto powraca do swego pierwotnego wyglądu czyli szaro – żółtego koloru.

Najchętniej młode pary obecnie łączą różne kolory złota, dlatego w ofertach firm jubilerskich można znaleźć obrączki we wszystkich trzech kolorach złota: żółty, biały oraz czerwony.

Jeżeli chcesz by damska obrączka zawierała dodatkowo kamienie szlachetne, koniecznie musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż kiedy tylko zmieni się obwód twojego palca, nie będzie możliwości zmiany rozmiaru tak wykonanej obrączki.

Podczas wybierania obrączki niezwykle ważne jest także zwrócenie uwagi na próbę złota, czyli zawartość złota w 1000 g stopu.

Zwykle obrączki dla pary młodej mogą zawierać jedną z trzech poniższych prób złota:

  • Próba 585 – obrączki, które wykonano ze złota w tej próbie należą do najbardziej trwałych, dlatego też jest ich najwięcej w salonach jubilerskich, które oferują biżuterię ślubną.
  • Próba 333 – jest odmianą o wiele tańszą niż próba 585, ponieważ zawartość złota jest zdecydowanie zmniejszona, dlatego obrączki wykonane w tej próbie mają jasnożółtą barwę. Tak wykonana biżuteria bardzo szybko ulega śniedzeniu.
  • Próba 750 – obrączki wykonane w tej próbie złota cechują się największą zawartością tego szlachetnego kruszcu, jednak są stosunkowo miękkie oraz zdecydowanie bardziej narażone na występowanie zarysowań oraz odkształceń.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X