Wypożyczalnia dekoracji ślubnych – sprawdź co możesz wypożyczyć

Wypożyczalnia dekoracji ślubnych – sprawdź co możesz wypożyczyć

Wesele to olbrzymie wydarzenie, a także spory wydatek. Wiele przyszłych par młodych decyduje się na jego samodzielną organizację i przygotowania. Z całą pewnością oddanie organizacji przyjęcia weselnego w ręce specjalistów ograniczy stres i odciąży narzeczonych w wielu ważnych zadaniach. Jednak samodzielna organizacja da sporo satysfakcji, a także pozwoli oszczędzić nieco gotówki. Oczywiście, w przypadku cateringu, oprawy muzycznej, fotografa czy kamerzysty, jesteśmy skazani na koszty stałe, których nie da się ograniczyć. Jednak przygotowując samodzielnie dekoracje ślubne, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów. Świetnym rozwiązaniem jest wypożyczalnia dekoracji ślubnych. Co możesz w niej wypożyczyć?

Tła i ścianki weselne

Nieodzownym elementem każdego stołu państwa młodych jest znajdujące się za nim tło. Jest to forma wyeksponowania najważniejszego stołu, a także nowożeńców na przyjęciu weselnym. Ma to szczególne znaczenie w przypadku organizacji wesela w sali, która na co dzień nie pełni funkcji pomieszczenia bankietowego. Tła weselne mogą przysłonić delikatne uszkodzenia ścian lub ujednolicić ich kolor, jeśli niekoniecznie dobrze komponują się z kolorystyką dekoracji stołu pary młodej. Innym rozwiązaniem są ścianki weselne. Mogą pełnić funkcję tła za stołem pary młodej, ale również świetnie sprawdzą się jako zaaranżowana przestrzeń do sesji zdjęciowej. Wiele par odchodzi od popularnej atrakcji, jaką jest fotobudka. Alternatywą okazuje się aparat natychmiastowy. Goście mogą samodzielnie zrobić nim sobie zdjęcia na tle przygotowanej ścianki, a następnie wkleić je wraz z dedykacją w Księdze Gości.

Dekoracja krzeseł na wesele

Bez względu na to, jakie krzesła są dostępne na sali weselnej, popularnym rozwiązaniem jest udekorowanie każdego choćby drobną dekoracją. Jedną z możliwości są kokardy na krzesła weselne. Docelowo takie szarfy mogą być przewiązane w poprzek lub też pionowo wzdłuż oparcia, a także mieć wpiętą w nie drobną dekorację dopasowaną do całości aranżacji. Wypożyczenie kokard ślubnych jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ otrzymujesz wyprasowane i świeże szarfy do indywidualnego przewiązania, natomiast po weselu nie musisz ich prać. Wszystkim zajmuje się wypożyczający.

Oprócz kokard, inną formą dekoracji krzeseł są elastyczne, jednokolorowe pokrowce. Sprawdzą się m.in. w przypadku gdy nie wszystkie krzesła na sali są takie same lub ich tkanina tapicerska jest już mocno wysłużona. Wykorzystanie pokrowców pozwoli ujednolicić wygląd krzeseł. Zarówno pokrowce, jak i kokardy można  też połączyć, zyskując bardziej elegancki wygląd całej aranżacji.

Flakony i świeczniki weselne

To, czego zdecydowanie nie powinno zabraknąć na stole weselnym to kwiaty i świece. Jest to podstawa każdej weselnej dekoracji. Oczywiście kwiatów czy świec nie da się wypożyczyć, bo są to rzeczy, które po prostu zostaną zużyte podczas wydarzenia. Jednak aby kwiaty i świece mogły być odpowiednio wkomponowane w dekorację, niezbędne będą flakony weselne i świeczniki. Pojedyncze sztuki flakonów i świeczników nie należą do bardzo drogich produktów, ale ich wielokrotność w przeliczeniu na ilość stołów weselnych może finalnie dać pokaźną sumę. W takiej sytuacji ich wypożyczenie będzie najlepszym  rozwiązaniem.

Tablice powitalne

Uroczystość zaślubin to połączenie dwóch części. Ślubu – odbywa się najczęściej w kościele lub urzędzie stanu cywilnego, oraz wesela – przyjęcia wyprawionego na cześć nowożeńców, które ma miejsce na sali weselnej. Zwykle te dwa wydarzenia, choć następujące po sobie, odbywają się w dwóch różnych miejscach. Właśnie dlatego przed wejściem na salę umieszcza się tablice powitalne dla gości. Ich zadaniem, jak zresztą sama nazwa wskazuje, jest przywitanie gości weselnych, którzy docierają na salę. Jest to ważny element dekoracji weselnej, dlatego nie warto go pomijać. Również i w tym przypadku wypożyczenie takiej tablicy może okazać się trafnym rozwiązaniem i lepszą alternatywą dla przygotowania jej samodzielnie. Szczególnie w przypadku gdy szukasz nieszablonowych rozwiązań, jak na przykład postarzana i pozłacana rama, z minimalistycznym napisem.

Tablice powitalne to nie jedyny element umieszczany przed wejściem do sali weselnej. Integralną częścią wejścia na salę mogą być również latarnie i lampiony ze świecami, a także lampki ledowe, które po zmroku zapewnią subtelną poświatę. Wypożyczalnie dekoracji ślubnych również posiadają takie przedmioty w swojej ofercie.

Przygotowanie dekoracji weselnych od pomysłu do realizacji to długi proces. Wypożyczając gotowe elementy, z całą pewnością można skrócić czas organizacji i ograniczyć niepotrzebne wydatki na przedmioty, które najpewniej już nigdy nie zostaną ponownie wykorzystane. Ślub to jedno z nielicznych, praktycznie niepowtarzalnych wydarzeń, dlatego jednorazowe wypożyczenie dekoracji ślubnych to dobre i wygodne rozwiązanie.

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X