Świece dekoracyjne i świeczniki – wykorzystanie podczas wesela

Ślub i wesele to moment celebrowania miłości, dlatego warto zadbać o romantyczny klimat. Z całą pewnością główną dekoracją o takim charakterze są kwiaty, którymi przystrajany jest ołtarz, samochód, a przede wszystkim stoły weselne. Jednak ważnym elementem, który niewątpliwie wprowadzi romantyczną atmosferę, są świece – nie może więc ich zabraknąć wśród weselnych dekoracji. Świece dają uczucie ciepła, rzucają delikatną poświatę na stół, a migotanie płomieni pięknie wygląda w odbiciach na szkle na napoje stojącym na stole.

Czytaj więcej
Ozdobne szkatułki drewniane

Podczas ślubu i wesela wpływ na całokształt mają nawet najmniejsze detale. Wiele par stara się, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Trudno się dziwić – w końcu pomimo najszczerszych chęci czasem może dość do drobnych niedopatrzeń, a co gorsza, gdy zostaną ujęte na filmie lub zdjęciach. Choć przygotowania rozpoczyna się od tych najbardziej istotnych i stresujących kwestii, czyli rezerwacji sali weselnej, zespołu, kamerzysty czy fotografa, to jednak im bliżej wydarzenia, tym więcej drobiazgów zaczyna zyskiwać na znaczeniu.

Czytaj więcej
Prezenty personalizowane na różne okazje

Nie zawsze trzeba mieć powód, aby podarować komuś prezent. Jednak jeśli już taka okazja się nadarza, to tym bardziej warto pamiętać o upominku. Wydarzeń do świętowania jest w całym roku kalendarzowym wiele – urodziny, imieniny, dzień mamy, dzień taty, dzień chłopaka, dzień dziecka, dzień kobiet, dzień babci, dzień dziadka, walentynki, ślub, komunia lub chrzciny – a to wcale nie koniec całkiem długiej listy. Jednak co roku te okazje się powtarzają, przez co po czasie pomysły na oryginalny i trafiony prezent mogą się po prostu skończyć.  

Czytaj więcej
Sposoby podziękowań rodzicom na weselu

Zawarcie związku małżeńskiego to wielkie święto miłości, a także formalne połączenie dwóch rodzin w jedną, całkiem nową. To właśnie wtedy szczególnie drobiazgowo docenia się, a także dziękuje rodzicom i dziadkom, że kiedyś oni zdecydowali się stworzyć swoje rodziny, których państwo młodzi stali się owocem. Podziękowanie dla rodziców jest nieodłącznym elementem każdego przyjęcia weselnego. Często też jest to forma wyrażenia wdzięczności za ich wkład w przygotowanie całego wydarzenia. Warto, aby prezenty dla rodziców były przemyślane i w jak największym stopniu sprawiły im przyjemność.

Czytaj więcej
Pomysły na prezenty ślubne dla pary młodej

Otrzymałeś/łaś zaproszenie na ślub i przyjęcie weselne? Czas rozejrzeć się za idealnym prezentem dla nowożeńców! Czasem jednak trudno wybrać prezent dla jednej osoby z okazji urodzin czy imienin, a co dopiero dla pary, która właśnie wchodzi w nowy etap swojego życia. Aby nieco ułatwić to zadanie, przygotowaliśmy garść wskazówek, a także pomysły na prezenty ślubne dla pary młodej, które na pewno sprawią radość obdarowanym.

Czy warto kupować praktyczne prezenty na wesele?

Czytaj więcej
Podwiązka ślubna – nieodłączny element stroju panny młodej

Historia podwiązek sięga wczesnego średniowiecza – pierwotnie powstały w celu utrzymywania pończoch na właściwym miejscu, a nakładane były na nogi albo pod kolanem, albo na udach Co ciekawe, nie był to tylko element damskiej garderoby, ponieważ podwiązki funkcjonowały również jako element męskiego ubioru. Obecnie wykorzystuje się je jako część tradycji, między innymi ślubnej. Jak wygląda podwiązka ślubna oraz jakie wiążą się z nią wierzenia i przesądy?

Coś niebieskiego – podwiązki ślubne

Podwiązka to symbol szczęścia,

Czytaj więcej
Kreatywne pomysły: Jak poprosić o świadkowanie

Świadkowie to nieocenione osoby, zarówno podczas przygotowań do ślubu, jak i w jego trakcie. Jednak pełnienie tej funkcji to nie tylko przywilej, ale również ważne zadanie do wykonania. Osoby wybrane na świadków będą nie tylko wsparciem, ale też mogą mieć realny wpływ na przebieg i organizację wieczoru kawalerskiego/panieńskiego oraz przyjęcia weselnego. Zanim to jednak nastąpi, konieczne jest wystosowanie prośby do osób wybranych na świadka i świadkową. Jak to zrobić?

Czytaj więcej
Personalizowane albumy na zdjęcia ślubne dla pary młodej

Zdjęcia i film to najlepsza pamiątka, jaką można mieć ze ślubu i wesela. Oczywiście wszelkie pozostałości jak welon, podwiązka, zasuszony bukiet kwiatów, muszka czy kartki z życzeniami od gości mogą przywołać w myślach piękne wspomnienia. Jednak to, co zostało utrwalone w formie cyfrowej lub na papierze, za parę lat sprawi, że emocje i zdarzenia odżyją na nowo. Piękną tradycją jest tworzenie albumów ze zdjęciami. Warto postawić na personalizowany album na zdjęcia ślubne.

Czytaj więcej
Jak wybrać księgę gości weselnych – rodzaje i polecane wzory

Zawarcie związku małżeńskiego to wydarzenie, które niewątpliwie zapada pamięć, jednak aby ją pielęgnować, istotne są takie detale jak zdjęcia, film czy… księga gości. Ostatni element jest stosunkowo młodą praktyką, jednak bardzo często spotykaną na organizowanych obecnie weselach. Księga gości może przybierać różną formę – być książką w grubej oprawie, ale może też być ramą, do której wrzuca się drewniane serduszka, listki lub inne elementy wraz z podpisami gości. Bez względu, na który rodzaj się zdecydujesz,

Czytaj więcej
Checklista panny młodej – o czym musi pamiętać?

Coś pożyczonego, coś niebieskiego, coś nowego i coś starego – tak w bardzo dużym skrócie wygląda lista koniecznych na ślubie elementów stroju panny młodej. Jednak czy bazując na tej liście, panna młoda będzie gotowa na swój wielki dzień? Zwyczaje ślubne, podobnie jak ten wyszczególniony, są bardzo ważnym elementem wieloletniej tradycji. Jednak lista rzeczy koniecznych do załatwienia, przygotowania czy kupienia by wszystko poszło zgodnie z założeniami i planem, jest znacznie dłuższa. O czym powinna pamiętać panna młoda i co warto uwzględnić na checkliście przygotowań przedślubnych?

Czytaj więcej

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X