Piniata urodzinowa – nietuzinkowa niespodzianka
Organizując urodziny swojego szkraba bardzo ważna jest dbałość o szczegóły i mnóstwo atrakcji. Poza wybraniem motywu przewodniego przyjęcia, przygotowaniem dekoracji oraz zaplanowaniem gier i zabaw ciekawym pomysłem jest zastosowanie piniaty.

Czym jest piniata urodzinowa?
Tradycja piniat wywodzi się z krajów latynoskich i związana jest z obchodzeniem świąt Bożego Narodzenia.
Zabawa polegała na tym, że najmłodsi członkowie rodziny próbują rozbić za pomocą specjalnego kija zawieszoną u sufitu postać wykonaną z kartonu, wypełnioną słodyczami. Zadaniem dzieci jest zebranie jak największej liczby słodyczy wypadających z rozbitej piniaty. Piniaty urodzinowe wyszły poza środowiska latynoskie i stały się popularne również w Europie. Coraz częściej pojawiają się na przyjęciach dzieci w Polsce. Piniata dla dzieci jest świetną zabawą.

Jak wyglądają piniaty na urodziny?
Piniaty urodzinowe mogą przybierać różne kształty i być wykonane z różnych rodzajów materiałów. Ważne jest, aby materiał, z którego wykonana jest piniata dla dzieci ulegał zniszczeniu pod wpływem uderzeń dzieci. Najczęściej stosuje się papier, karton oraz kolorowe folie jako surowiec do wykonania piniaty na urodziny.
Zazwyczaj piniaty są bardzo kolorowe i zwracają uwagę na siebie przyciągając wzrok ciekawym kształtem i kolorem.
Mogą one przyjmować kształty postaci z bajek, które uwielbia oglądać dziecko lub w standardowym kształcie takim jak na przykład: tort, słońce, samochód, tęcza, konik, kucyk czy też jednorożec. Dzięki temu piniaty świetnie dopasowują się do myśli przewodniej przyjęcia oraz tworzą spójną całość z resztą dekoracji.

Gdzie kupić piniatę urodzinową?
Bardzo często piniata urodzinowa jest dostępna w sklepach stacjonarnych z rzeczami na przyjęcia takimi jak balony na zwykłe powietrze oraz hel, kolorowe dekoracje oraz akcesoria urodzinowe. Większy wybór piniat zapewniają sklepy internetowe, które mają większy asortyment.

Piniata dla dzieci – jak przygotować zabawę?
Aby zaproszeni goście dobrze się bawili podczas rozbijania piniaty należy ją przymocować do sufitu, w taki sposób aby znajdowała się ponad głowami uczestników zabawy. Piniata musi być wypełniona słodyczami, które niestety musimy sami kupić i włożyć do zabawki.
Sam moment rozbijania piniaty ma przebiegać w następujący sposób: solenizant, któremu zakrywamy oczy opaską lub kawałkiem materiału otrzymuje kij, którym musi rozbić piniatę poprzez uderzanie w nią. Po wykonaniu tej najtrudniejszej części z dekoracji posypie się deszcz słodyczy, które pozostali goście będą mogli zbierać. Jest to świetna zabawa dla wszystkich uczestników urodzin i sprawi mnóstwo radości dzieciom. Sam moment rozbicia piniaty wywoła dużo śmiechu i wprawi wszystkich w dobry humor, a słodycze tylko osłodzą atmosferę.
Organizując przyjęcie warto zaplanować również zabawę z piniatą urodzinową, ponieważ zapewni ona świetną atrakcję i będzie atrakcją zapamiętaną na długo. Dodatkowym atutem piniat urodzinowych jest to, że można je wypełnić ulubionymi słodyczami oraz dobrać kształt do motywu przewodniego przyjęcia. Piniata na urodziny będzie z pewnością świetnym wyborem, dającym dzieciom wiele radości i zabawy.

Balony, Piniaty

Showing all 25 results

SZYBKA DOSTAWA

DORADZTWO ŚLUBNE

MOŻLIWOŚĆ ZWROTÓW

503-075-058 | 502-731-331

X